ونیز

  • کشور: ایتالیا
  • گروه‌ها: تفریحی
  • جمعیت: 261,321
  • پیش شماره تلفن: 041
  • منطقه زمانی: (UTC+1 (CET
  • ساعت به وقت محلی :

ونیز شهر قصه‌ها و رویاها؛ شهر مارکوپولو و بالماسکه؛ شهری که اتومبیل ندارد و آن را با قایق‌های مخصوص و سنتی‌اش یعنی گوندولا می‌شناسند. 

دیدنی‌های ونیز هم مثل خودش خاص‌اند. با وجود خانه‌هایی با دیوارهای فرورفته‌ در آب، قایق‌های پارک‌شده جلوی آن‌ها و پله‌های غوطه‌ور در آب حس می‌کنید توی یک تابلوی نقاشی هستید. 

اگر در آگوست به این شهر سفر کنید، جشنواره‌ی فیلم ونیز را خواهید دید و اگر در فوریه آنجا باشید کارناوال ماسک‌ها را تماشا می‌کنید که یکی از قدیمی‌ترین کارناوال‌های جهان است.

ونیز و تالاب های آن که در سراسر جهان به دلیل زیبایی های منحصر به فرد خود تجلیل می شود، در سال 1987 به لیست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.
این شهر، یک جواهر در چشم انداز توریستی ایتالیا است ، جایی که کلیساها ، ساختمانها ، پل های قدیمی ، بناهای تاریخی و پیاده روها، گواهی بر زنده بودن هنری و فرهنگی است که نشانگر تاریخ این شهر است.

ونیز برای چندین دهه است که یکی از محبوب ترین مناطق برای گردش در سراسر جهان بوده است. تقریباً در هر شهر دیگری از اروپا، دیدنی های زیادی وجود دارد. اما ونیز بی نظیر است! ونیز بسیار باشکوه ، عاشقانه ، زیبا و شگفت آور تر از آنچه انتظار دارید می باشد.

شهری بزرگ و بدون اتومبیل و جاده اما پر از قایق و کانال. علاوه بر این، بهترین ساختمانهای مشهور جهان مانند کاخ معروف Doge را در Piazza San Marco (میدان سنت مارک) خواهید یافت. گردشگران، عاشق بسیاری از پل ها در ونیز هستند، به خصوص پل ریالتو که در بالای کانال گراند در قلب شهر قرار دارد.

جزایر اطراف شهر را فراموش نکنید. جزیره مورانو هر ساله میلیون ها توریست از سراسر جهان از آن بازدید می کنند. همچنین عاشقان ساحل، در تابستان به این منطقه می آیند.

نبود اتومبیل یکی از مواردی است که ونیز را کاملاً عاشقانه می کند.

Lido di Venezia جزیره ای است با 10 کیلومتر ساحل زیبا که تنها 15 دقیقه با کشتی از مرکز شهر فاصله دارد. لیدو دی جسولو (Lido di Jesolo)، با فاصله 20 کیلومتر از شمال شهر، یکی از مهمترین مقاصد گردشگری ایتالیا است.

ونیز به شهر بسیار گران شهرت دارد. اما می توانید ارزان تر از آنچه فکر می کنید به این شهر سفر کنید. بسیاری از مسافران، شب را در Mestre، شهری بزرگ که روبروی ونیز قرار دارد، می گذرانند. در اینجا می توانید محل اقامت ارزانتری را پیدا کنید و می توانید طی چند دقیقه با قطار یا تراموا، از روی یک پل به ونیز بروید.

از مهمترین موزه های هنری و مشهور جهان در ونیز Accademia Venice ، مجموعه Peggy Guggenheim و Museo Correr است که همچنین یک موزه تاریخی است. برخی از مناطق دیدنی شهر شامل برخی کلیساها است که مشهورترین آن سنت مارک باسیلیکا (St. Mark’s Basilica) است. در این شهر مقاصدی وجود دارد که برای یک سفر یک روزه، ایده آل است. این شهرها شامل پادوا ، شهر قدیمی چیوگیا و شهر اپرا ورونا است.

یکی از مهمترین خانه های اپرا جهان در وسط شهر ونیز قرار دارد که Teatro la Fenice باشکوه است.


لینک های مرتبط:


 

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه: