ورونا

  • کشور: ایتالیا
  • گروه‌ها: تاریخی، تفریحی
  • جمعیت: 257,275
  • پیش شماره تلفن: 45 39+
  • منطقه زمانی: (UTC+1 (CET
  • ساعت به وقت محلی :

ورونا پایتخت عشق ایتالیا

ورونا شهری در شمال ایتالیا، در ناحیه‌ی ونتو، کنار رود آدیگه است که اروپای مرکزی را به ایتالیا متصل می‌کند. ورونا پایتخت عشق ایتالیا است. این شهر که بیشتر نقاط آن به رنگ صورتی است، شور و عشق و نشاط در آن پرتو می‌افکند. ورونا به طور کلی مثل خود ایتالیا مکانی عاشقانه بوده و نماد پایتخت عشق و وطن دو عاشق مشهور جهان، رومئو و ژولیت است. این شهر در منطقه‌ی ونتو (Veneto)، دومین شهر بزرگ است اما اصلا شبیه شهرهای بزرگ نیست. این شهر با کوچه‌های روستایی، میادین زیبا و رویایی و ویرانه‌های رومی باشکوه، آزاد از گذر زمان است. پیشنهاد می کنیم برای تجربه‌ی واقعی زیبایی، هنر و حال و هوایی عاشقانه، چند روزی به ورونا سفر کنید. 

شما می‌توانید به صورت بی‌هدف در شهر بگردید و از تمامی مناظر زیبای آن لذت ببرید. زمانی که چنین کاری انجام می‌دهید، در واقع از شلوغی و ازدحام مناطقی که گردشگران اغلب از آن‌ها بازدید می‌کنند، دور می‌شوید و مثل یک فرد محلی شهر و زندگی مردم آن را تجربه می‌کنید. ورونا یکی از دوست داشتنی ترین شهرهای ایتالیا است که به دلیل داشتن فصل اپرای تابستانی مشهور است. این شهر در بیشتر تاریخ خود یک شهر پررونق و موفق بوده است و امروزه فروشگاه ها و کافه های جذاب زیادی، کوچه های باریک و قرون وسطایی این شهر تاریخی را پر می کنند. وذونا یک سفر روزانه محبوب از دریاچه گاردا است و یک مقصد جذاب برای تعطیلات آخر هفته یا اقامت طولانی تر است.

ورونا شهری مهم در شمال ایتالیا

“رم کوچک”، به عنوان ورونا در دوره روم نامگذاری شد و خیلی سریع در قرون وسطی توسعه یافت و به یک شهر تجاری پر رونق تبدیل شد. امروز ورونا یک مرکز استان، یک سایت میراث جهانی یونسکو و یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا است. این شهر دومین شهر بزرگ منطقه است. نزدیکی جغرافیایی به دریاچه گاردا Garda، شهر قدیمی قرون وسطایی با آمفی تئاتر رومی و نقش آن به عنوان شهر وطن ادبی رومئو و ژولیت، ورونا را به یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگران به ویژه در تابستان تبدیل کرده است. در صورت بازدید از ورونا، می توانید از خانه ژولیت و بالکن معروف او دیدن کنید.

ورونا یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگران در منطقه است. شادابی قرون وسطایی ورونا و جذابیت های خاص خود حتی می توانست زمینه ساز فاجعه عاشقانه شکسپیر رومئو و ژولیت شود – هرچند که شکسپیر هرگز به خودی خود از این شهر بازدید نکرده بود. برنامه ریزی سفر خود را به این گوهر قرون وسطایی انجام دهید تا جذابیت این شهر خیره کننده را با چشم خودتان ببینید!

ورونا بیش از 2000 سال قدمت دارد

در حالی که منشاء دقیق ورونا مشخص نیست، یک چیز مطمئن است: این شهر یک شهر بسیار باستانی است. رومی ها این شهر را در سال 89 پیش از میلاد به دست آوردند، این شهر قدمتی بیش از 2 هزار سال دارد. هنوز بناهای تاریخی از این زمان باستان در ورونا وجود دارد، مانند Arena که یک کولوسئوم عظیم است.

ورونا شهری فرانسوی، سپس اتریشی و سپس ایتالیایی شد!

و همه اینها در سالهای اخیر اتفاق افتاد! ورونا در سال 1797، هنگامی که ناپلئون شهر را فتح کرد، فرانسوی شد. او به سرعت شهر را در قیام جمعیت از دست داد و این شهر را در سال 1798 به اتریش داد. و سرانجام در سال 1866 هنگامی که اتریشی ها ورونا را ترک کردند، دوباره به ایتالیایی ها بازگشت که بدین ترتیب دوباره این شهر، ایتالیایی شد.

مه در این شهر بسیار رایج است. ورونا در نزدیکی دریاچه گاردا، بزرگترین دریاچه ایتالیا واقع شده است. به دلیل مجاورت دریاچه، در تمام طول سال، فضای بسیار مرطوب ایجاد می کند. رطوبت در زمستان به اوج خود می رسد و در بسیاری از صبح ها لایه‌ای از مه ایجاد می شود.

ورونا چنین تاریخ غنی دارد و در طول سالها شهر مهمی بود. در این شهر چندین بنای تاریخی وجود دارد که هنوز هم از نظر شکل ظاهری عالی هستند، حتی اگر قدمت همه آنها به دوران باستان و قرون وسطی باز می گردد. جای تعجب نیست که ورونا توسط یونسکو به عنوان شهری با ارزش جهانی برجسته شناخته شد و به عنوان میراث جهانی معرفی شد.

آرنا شبیه به کولوسئوم رم

Arena سومین آمفی تئاتر بزرگ رومی در ایتالیا است. آرنا مشهورترین بنای تاریخی ورونا است: یک آمفی تئاتر رومی است که در سال 30 میلادی ساخته شده است. شبیه به کولوسئوم Colosseum در رم است و سومین شهر بزرگ ایتالیا با ظرفیت 30،000 تماشاگر است. این ساختمان فوق العاده مرتب است و اگر در ورونا هستید، مطمئناً ارزش دیدن دارد.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه: