اسپانیا (اروپا)

 • پایتخت: مادرید
 • واحد پول: یورو
 • زبان رسمی: اسپانیایی
 • شهرهای مهم: مادرید، بارسلونا، والنسیا، گرانادا، مالاگا، سویا
 • جمعیت: 47,737,941

درباره اسپانیا:

اسپانیا، کشوری واقع در جنوب غربی اروپا است که حدود 85 درصد از شبه جزیره ایبریا را اشغال می کند و آن را با همسایه کوچکترش پرتغال تقسیم می کند. اسپانیا از غرب با پرتغال همسایه است؛ از شمال شرقی به فرانسه متصل می شود، که  توسط کوه های پیرنه ای از آن جدا شده است. تنها مرز اسپانیا از سمت جنوب غربی با جبل الطارق است، که تا سال 1713 به اسپانیا تعلق داشت و پس از پایان جنگ پس از آن به بریتانیا اعطا شد. 

تمامی قسمت های دیگر اسپانیا، با آب هم مرز است. از سمت شرق و جنوب شرقی با آب های دریای مدیترانه، از سمت شمال غربی و جنوب غربی توسط اقیانوس اطلس و از شمال  با خلیج بیسکای (ورودی از اقیانوس اطلس) محدود می شود. جزایر قناری، در اقیانوس اطلس و جزایر بالريک در مديترانه نيز جزء اسپانيا هستند، همچنين Ceuta و Melilla، دو بخش کوچک در شمال آفريقا (شمال مراکش ) هستند که اسپانیا برای قرن ها آن ها را اداره کرده است. جزایر قناری در اقیانوس اطلس دارای منشاء آتشفشانی هستند و جز بلندترین قله ها در قلمرو اسپانیا محسوب می شوند.

جغرافیا:

اسپانیا یک کشور باشکوه از قلعه های سنگی، کوه های برفی، آثار تاریخی و شهرهای پیشرفته است که همه آنها باعث شده است که مقصد سفر مورد علاقه مسافرین باشد.

در قسمت مرکزی آن ، یک فلات وسیعی است که نیم مایل بالاتر از سطح دریا قرار دارد. بخش بزرگی از این منطقه به طور سنتی به دامداری و تولید حبوبات اختصاص داده می شود. در شمال شرقی کشور، دره وسیعی از رودخانه ابرو، منطقه کوهستانی کاتالونیا و دشت ساحلی تپه ای والنسیا قرار دارد. بخش جنوبی این کشور بیابان است. ساحل دریای جنوب شرقی مدیترانه و جزایر بالئاریک از آب و هوای ملایم برخوردار است و میلیون ها نفر از بازدیدکنندگان و بازنشستگان را، به ویژه از شمال اروپا، به آنجا می کشاند. در شمال غربی کوه های Cantabrian، محدوده ای ناهموار است که در آن باران به شدت جنگل ها و قله های بلند را درهم آمیخته است. اسپانیا  در تابستان بسیار گرم می شود و زمستانهای بسیار سرد و خشکی دارد. خشکسالی در این کشور شایع است.

حومه شهر اسپانیا عجیب و جالب است، با قلعه ها، آبشارها، و خرابه های باستانی، اما شهر های آن بسیار مدرن و مشهور است. پایتخت اندلس سویا، بخاطر فرهنگ موسیقی و رسوم سنتی اش مشهور است. پایتخت کاتالونیای بارسلونا، برای معماری سکولار و صنعت دریایی اش معروف است و پایتخت ملی مادرید برای خیابان های مارپیچی، موزه ها و کتاب فروشی ها و شیوه زندگی آنها در تمام طول روز معروف است. مادرید اسپانیا بزرگترین شهر است و همچنین برای صدها سال مرکز مالی و فرهنگی اسپانیا بوده است.

گیاهان و درختان در سواحل شمال غربی در گالیسیا به خوبی و در کنار خلیج بیسکای به خوبی رشد می کنند که این منطقه، اسپانیای سبز نامیده می شود. باران در کوهستان ها مکرر می بارد و درختان راش و بلوط در اینجا شکوفا می شوند. 

فرهنگ و مردم اسپانیا:

بسیاری از اسپانیایی ها دارای یک نژاد اصلی مشترک هستند: ترکیبی از ساکنین اولیه شبه جزیره ایبرین، سلت ها، و بعدا فاتحان اروپا و آفریقا. منشاء مردم باسک در شمال اسپانیا هنوز معلوم نیست. مهاجران اخیر از شمال آفریقا و آمریکای لاتین به این ترکیب اضافه شده اند.

اسپانیایی ها برای عشق خود به زندگی و خوردن و نوشیدن با خانواده و دوستان در دنیا شناخته شده اند. غذاهای سنتی مانند Tapas یا Pintxos محبوب هستند. رقص های محلی و موسیقی تقریبا به اندازه جشنواره های فوتبال و مذهبی اهمیت دارد.

طبیعت اسپانیا:

اسپانیا یک پیوند بین اروپا و آفریقا است که نقطه مهمی برای پرندگان مهاجر است. اسپانیا خانه ای برای پستاندارانی مانند گرگ، سیاهگوش، روباه، گراز وحشی، گوزن، خرگوش و بز می باشد. اما بسیاری از گونه های حیات وحش با تهدیدات از دست رفتن زیستگاه و آلودگی مواجه می شوند.

با توجه به قرن ها در برش درخت، جنگل های بزرگ اکنون تنها در شمال پیرنه و منطقه آستوریاس – گالیسیا یافت می شوند. کاشت درختان جدید دشوار است که گوسفندان و بزها آن ها را از بین می برند. اسپانیا بسیاری از پارک های ملی و پناهگاه ها را ایجاد کرده اما تنها 7 درصد از این کشور را پوشش می دهد.

حکومت و اقتصاد اسپانیا:

در اسپانیا، که یک سلطنت پارلمانی است، پادشاه و رئیس جمهور منتخب، قدرت را در اختیار دارند. اگر چه یک مجلس ملی وجود دارد، اسپانیا یکی از دموکراسی ترین کشورهای اروپایی است. هر یک از 17 منطقه، مدارس، بیمارستان ها و سایر خدمات عمومی خود را مدیریت می کنند.

اسپانیا، با شهرهای پر جنب و جوش، تاریخی و سواحل آفتابی، گردشگران بیشتری را نسبت به سایر کشورهای اروپایی به جز فرانسه جذب می کند. خدمات صنعت گردشگری باعث رشد اقتصاد اسپانیا شده است و این کشور جز هشت کشور برتر در جهان از نظر خدمات گردشگری است. در سال 1986، اسپانیا به جامعه اروپایی پیوست و اقتصادش را مدرن تر کرد. صنایع مهم اسپانیا شامل معدن، کشتی سازی و منسوجات است.

نقشه اسپانیا


لینک های مرتبط:

درباره ایتالیا؛ کشور دیدنی های شگفت انگیز

درباره فرانسه؛ سرزمین مد و موسیقی

درباره سوئیس؛ بهشتی بر روی زمین

چین؛ سفر به سرزمین افسانه ای

روسیه؛ پهناورترین کشور دنیا

پرتغال؛ غربی ترین کشور اروپا


 

 • سویا


  • سویا، پایتخت هنری، فرهنگی و اقتصادی اسپانیا است. این شهر در…

  • ادامه مطلب
 • بارسلونا


  • پایتخت کاتالونیا ، بندر مدیترانه ، میزبان المپیک ، مکان ملاقات…

  • ادامه مطلب
 • مادرید


  • درباره مادرید: مادرید پایتخت تاریخی و فرهنگی اسپانیا و سومین کلان…

  • ادامه مطلب
 • والنسیا


  • والنسیا (به اسپانیایی: Valencia) یا بالنسیا (به کاتالان: València) مرکز بخش خودمختار والنسیا و با جمعیت ۸۰۹٫۰۰۰ نفر سومین شهر…

  • ادامه مطلب
 • گرانادا


  • گرانادا یکی از مرواریدهای اسپانیا با تاریخ جذاب و زیبایی خارق…

  • ادامه مطلب

شهرها:

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

شهرها:

گروه: