زوریخ

  • کشور: سوئیس
  • گروه‌ها: تفریحی
  • جمعیت: 415,215
  • پیش شماره تلفن: 41+
  • منطقه زمانی: (UTC+1 (CET
  • ساعت به وقت محلی :

زوریخ، یکی از پرهیاهو ترین و همچنین یکی از بزرگترین شهرهای سوئیس است. این شهر، با طبیعت تماشایی اش که در مجاورت با کوه های آلپ احاطه شده است، مردم را با زیبایی طبیعی اش می فریبد. اما این، تنها دلایل تفاوت این شهر با سایر شهرهای سوئیس نیست.

زوریخ از موقعیت منحصر به فردی در سوئیس برخوردار است. زوریخ بزرگترین شهر کشور و یک مرکز مالی با اعتبار بین المللی و همچنین یک منطقه اقتصادی است که به عنوان موتور سوئیس عمل می کند و همراه با ژنو از مهمترین دروازه های کشور است.

طیف گسترده ای از فعالیت های فرهنگی و مؤسسات آموزشی، زوریخ را به عنوان شهری متنوع و با اشتیاق به زندگی تعریف می کند. این منطقه به دلیل  موقعیت دریاچه، سرسبزی و زنجیره ای از تپه های چوبی که از شمال تا جنوب شهر عبور می کند، مشهور است.

جایگاه زوریخ در صحنه های جهانی نه تنها بدلیل به بزرگی شهر بلکه به دلیل شبکه های بین المللی قدرتمندش معروف است. استانداردهای بالای زندگی ، کار و اسکان به طور مرتب در نظرسنجی از ساکنان محلی تأیید می شود و زوریخ همواره از نظر کیفیت زندگی، خود را در صدر رتبه های بین المللی قرار می دهد.

گسترده ترین زبان متداول در این شهر آلمانی-سوئیسی است، اگرچه بیشتر افراد محلی به زبان های ایتالیایی ، فرانسوی و انگلیسی نیز مسلط هستند. که این موضوع، برای گردشگران، کاملاً ایده آل است.
بارها و بارها زوریخ به عنوان شهری با بالاترین سطح زندگی در جهان شناخته می شود و بیش از یک بار، ساکنان آن به عنوان شادترین مردم کره زمین لقب گرفتند.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت این شهر در بین گردشگران، سرگرمی های فراوان آن است. زوریخ دارای بیشترین تفریحات شبانه در اروپا است.

شهر زوریخ، همواره بر اساس کیفیت زندگی، در رده بندی برترین شهرهای دنیا قرار دارد. این شهر دارای مناطق جذاب و پر از فضای سبز است و دسترسی خوبی به دریاچه ، رودخانه ها ، تپه ها و جنگل ها دارد.
دریاچه زوریخ و دو رودخانه که از داخل شهر عبور می کنند – لیمات (Limmat) و زیل (Sihl) – در اواخر آخرین عصر یخبندان ظاهر شدند. آب و هوا در دریاچه زوریخ در درجه اول تحت تأثیر وزش بادهای غربی است که غالباً باران را با همراه خود می آورند ، و یا تحت تاثیر بادهای شرق یا شمال شرقی است که الگوهای هوای سردتری را در طول سال به ارمغان می آورند. 70٪ آب آشامیدنی زوریخ از دریاچه تأمین می شود و طبق تحلیل های منظم از کیفیت عالی برخوردار است.

در کنار جشنواره های مختلف دیگر ، هر سال تابستان تئاتر تماشایی زوریخ برگزار می شود که یکی از مهمترین جشنواره های تئاتر معاصر اروپا محسوب می شود. این شهر همچنین از سال 2005 جشنواره فیلم زوریخ را برپا کرده است.

پارک Wilderness زوریخ از اهمیت ویژه ای برخوردار است و از آنجا که هنوز دست نخورده باقی مانده است، یک تجربه واقعی برای بازدیدکننده به وجود می آورد. این پارک تنها چند دقیقه با شهر فاصله دارد. پارک Wilderness زوریخ تقابل بین تمدن و طبیعت را نشان می دهد.

کلانشهر زوریخ حدود 1.9 میلیون نفر جمعیت دارد. ایستگاه مرکزی زوریخ، یکی از اصلی ترین ایستگاه های راه آهن اروپا است که روزانه بیش از 1900 قطار از آن عبور می کند. قطارهای بین شهری، هر نیم ساعت به مراکز مختلف سوئیس (زوگ ، لوسرن ، بازل ، برن و ژنو) و اروپا می روند و این شهر با قطار تنها 4.5 ساعت با پاریس، 3.5 ساعت با میلان، 5 ساعت با مونیخ و 7 ساعت با هامبورگ فاصله دارد. زمان سفر هوایی از فرودگاه بین المللی زوریخ به این مقاصد حدود یک ساعت است.

ایمنی ، نظم و پاکیزگی به کیفیت بالای زندگی در شهر زوریخ کمک می کند. دفع زباله های سازگار با محیط زیست و تأمین انرژی و آب پایدار از عوامل اساسی در رقابت با سایر مناطق بین المللی است.

فعالیت های اداری این شهر، انگیزه ای را برای ساکنان ایجاد می کند تا به شیوه ای آگاهانه از لحاظ زیست محیطی ، با انرژی کار کنند و از جمع آوری زباله و آلودگی هوا و سر و صدا جلوگیری کنند. به عنوان مثال ، شیشه ، فلز و پارچه را می توان به درستی در بیش از 300 نقطه جمع آوری قرار داد، در حالی که کاغذ و مقوا توسط جمع کننده های زباله بصورت رایگان جمع آوری و بازیافت می شوند.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه: