لیون

  • کشور: فرانسه
  • گروه‌ها: تفریحی
  • جمعیت: 513,275
  • پیش شماره تلفن: 4 33+
  • منطقه زمانی: (UTC+1 (CET
  • ساعت به وقت محلی :

لیون، یکی از مهم ترین شهرهای فرانسه، با تیم موفق فوتبال و سالن های فرهنگی خود ، مورد توجه میلیون ها انسان از کشورهای مختلف جهان قرار گرفته است. نام لیون از واژه انگلیسی “شیر” آمده است. لیون ، شهر فرهنگ و هنر ، یکی از قابل توجه ترین شهرها نه تنها در فرانسه بلکه در اروپا است.

حمل و نقل از فرودگاه لیون به مرکز شهر

فرودگاه Saint Exupery لیون حدود 20 دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد. گزینه های زیادی برای حمل و نقل از فرودگاه تا مرکز شهر خواهید داشت. شما می توانید شرکت های شاتل را ترجیح دهید، تاکسی های تجاری نیز در دسترس هستند. اگر می خواهید اتومبیل اجاره کنید می توانید از خدمات کرایه اتومبیل ارائه شده توسط پگاسوس بهره مند شوید.

حمل و نقل عمومی در لیون

لیون یکی از توسعه یافته ترین شهرهای فرانسه است. خدمات زیرساختی و حمل و نقل در سطح شهر بسیار مناسب است. شما گزینه های زیادی برای حمل و نقل در داخل شهر دارید. یک شبکه مترو به طور منظم و همچنین خدمات منظم اتوبوس به بسیاری از نقاط شهر وجود دارد. در قسمتهای مرکزی شهر نیز خطوط تراموا وجود دارد. همچنین می توانید دوچرخه را از ایستگاه های نزدیک به مرکز شهر اجاره کنید. این شهر برای دوچرخه سواری راحت است.

بهترین زمان برای سفر به لیون:

لیون آب و هوای قاره ای دارد. بنابراین، زمستان بسیار سرد و سخت است. با این حال، هیچ مانعی برای سفرهای زمستانی وجود ندارد. علاوه بر این، ماه های تابستان غیرقابل تحمل و خیلی داغ نیست. بنابراین، شما می توانید در هر زمان از سال به لیون مراجعه کنید.

جشنواره هایی در لیون

لیون یکی از شهرهای پیشرو در فوتبال فرانسه است. علاقه به بازی های تیم های شهر بسیار زیاد خواهد بود. علاوه بر ورزش، می توانید در ساعات مختلف سال، جشنواره های مختلفی را نیز در لیون پیدا کنید، مانند؛

d’Or – مسابقه آشپزی جهانی (ژانویه)
مسابقه جهانی قنادی (ژانویه)
جشنواره فیلم لیون (اکتبر)

مکان های دیدنی لیون

لیون از دوره روم دارای هویت تاریخی چشمگیر و دارای ده ها بنای تاریخی است. بیشتر این ساختمانها در منطقه معروف به “Vieux Lyon” قرار دارند. همچنین بسیاری از مراکز طبیعی و فرهنگی در لیون وجود دارد.

Vieux Lyon

در فرانسوی به معنی لیون قدیم Old Lyon است. بیشتر جاذبه های لیون در این منطقه واقع شده اند. هنگام بازدید از لیون به عنوان توریست، معمولاً در این قلمرو خواهید بود. لیون قدیم توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی در نظر گرفته شده است.

Fresque des Lyonnais

اگر به ساختارهای معماری غیر معمول علاقه دارید، این مکان برای شماست. تصور کنید یک آپارتمان پوشیده از نقاشی های دیواری؛ می توانید آن را در لیون بیابید و بازدید از آن آزاد است.

موزه هنرهای زیبا لیون

در قرن هفدهم ساخته شده، از بزرگترین و مشهورترین موزه های فرانسه است. این موزه که عموماً هنرهای زیبا و تاریخی به نمایش می گذارد، شامل بسیاری از آثار با ارزش است.

Notre Dame de Fourvière

این باسیلکا با داشتن مکانی شگفت انگیز در یک تپه، یک مکان عالی است بنابراین شهر زیبای لیون را تماشا کنید. اعتقاد بر این است که این مکان برای بازدید کنندگان خود و همچنین خود شهر شانس آورده است. در حالی که مناظر از بیرون چشمگیر است، مطمئناً باید داخل باسیلکا بروید و از زیبایی معماری و معنوی ساختمان لذت ببرید.

presquile

این منطقه قلب اصلی شهر است. این منطقه کوچک اما قابل توجه با داشتن زیبایی معماری و روحیه منحصر به فرد و در کنار کافه های زیبا و مغازه های مجلل، بسیار دیدنی است. اگر به دنبال خرید سوغاتی هستید، حتماً سری به مغازه های ابریشم بزنید. با اینکه Presquile همیشه زیباست، ولی حتما در شب شبه جزیره را مشاهده کنید.

اقامت در لیون

در مرکز شهر لیون تعدادی گزینه هتل وجود دارد که با بناهای تاریخی احاطه شده اند. بیشتر هتل ها در نزدیکی رودخانه Rhone واقع شده اند. برای اسکان در شهر می توانید گزینه های مختلفی را برای متناسب با بودجه خود در بین هتل ها بیابید.

چه چیزی در لیون بخوریم؟

لیون در زمینه غذا و همچنین تاریخ و فرهنگ پیشگام است. در اینجا رستوران های بیشماری خواهید یافت که در آن می توانید غذاهای مختلف فرانسوی را چشید. شما باید حتما طعم غذاهای زیر را بچشید.

سالاد ویژه لیون: کافه رستوران Du Soleil
پودینگ سیاه: کافه des Federations

خرید در لیون: بهترین سوغاتی برای خرید

هنگام خرید در لیون منطقه La Part Dieu به ذهن می آید. این منطقه نه تنها مورد توجه گردشگران بلکه محلی ها نیز قرار دارند. همچنین می توانید مغازه های معتبری را در خارج از شهر پیدا کنید که در آن می توانید سوغات متنوعی را خریداری کنید. شهر لیون به دلیل داشتن محصولات ابریشم مشهور است. هنگام بازدید، می توانید لباس های ساخته شده از ابریشم لیون را بررسی کنید.

زندگی شبانه در لیون

زندگی شبانه در لیون بسیار سرزنده است. کلوپ های شبانه زیادی در حوالی رودخانه Rhone وجود دارد که قلب این شهر محسوب می شود. اگر در مرکز شهر اقامت دارید، کافه ها و کلوپ های شبانه زیادی را در نزدیکی هتل خود پیدا خواهید کرد. La Grange au Bouc و La Cour des Grands از مشهورترین کلوپ ها هستند.

 

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه: