هند (آسیا)

  • پایتخت: دهلی نو
  • واحد پول: روپیه هند
  • زبان رسمی: هندی، انگلیسی
  • شهرهای مهم: بمبئی، دهلی نو، گوا، کلکته، جیپور، آگرا
  • جمعیت: 1,352,642,280

اطلاعات کلی درباره هند:

هند دومین جمعیت بزرگ جهان (پس از چین) را دارد و بیش از 1.2 میلیارد نفر در هند زندگی می کنند. هند متعلق به قاره آسیا است. این کشور در جنوب آسیا، بین پاکستان، چین و نپال قرار دارد. از شمال با بالاترین زنجیره کوه جهان هم مرز است. این کشور در شمال شرقی با چین هم مرز است. همسایگان دیگر پاکستان در غرب، نپال و بوتان در شمال و برمه و بنگلادش در شرق هستند.

پایتخت این شهر دهلی نو است، در حالی که پرجمعیت ترین شهر بمبئی است. سایر شهرهای بزرگ شامل کلکته، چنای و بنگلور است. تاج محل (آرامگاه معروف و جاذبه گردشگری محبوب) در منطقه آگرا واقع شده است. 

هند هفتمین کشور بزرگ جهان است. این کشور پس از خاتمه دادن به حکومت بریتانیا که از سال 1858 آغاز شد، در سال 1947 به یک کشور مستقل تبدیل شد. این کشور بزرگترین دموکراسی در جهان است.

هند یکی از قدیمی ترین تمدن های جهان و میراث فرهنگی غنی است. این منطقه مساحت 32.87.263 کیلومتر مربع (1،269،346 مایل مربع) را پوشش می دهد که شامل ارتفاعات پوشیده از برف هیمالیا تا جنگل های باران گرمسیری از جنوب می باشد.

هند در تولید محصولات کشاورزی خودکفا شده است و اکنون یکی از برترین کشورهای صنعتی جهان و یکی از معدود کشورهایی است که برای فتح طبیعت به سود مردم به فضای بیرونی رفته است.

هند در جنوب آسیا، هم مرز با دریای عرب و خلیج بنگال، بین برمه و پاکستان قرار دارد.

بیش از 80٪ از جمعیت هندوستان هندو هستند.

بهترین زمان برای مسافرت:

هند کشوری بسیار بزرگ است و شرایط آب و هوایی از شمال غربی تا نقطه جنوبی این کشور بسیار متفاوت است. 

اعتقاد بر این است که در کل کشور از اکتبر تا مارس آب و هوا به اندازه کافی دلپذیر است و باران های موسمی متوقف شده اند و مطلوب ترین زمان برای بازدید و گردش در کشور است. زمان عالی و فصل پر گردشگر نوامبر و دسامبر است.

دین:
دو دین اصلی هندوئیسم (80٪) و دین مبین اسلام (10٪) هستند اما تعداد کمی از بودائیان، مسیحیان ، سیک ها، پارسی و جاینز نیز وجود دارند.