مالزی (آسیا)

  • پایتخت: کوالالامپور
  • واحد پول: رینگیت
  • زبان رسمی: مالزیایی
  • شهرهای مهم: کوالالامپور، پنانگ، لنکاوی
  • جمعیت: 30.448.600

درباره مالزی:

مالزی کشوری زیبا و متنوع است که دارای نکات برجسته بسیاری است. هر کدام از مناطق مختلف مالزی با ویژگی های خاص خود، این کشور را به مکانی عالی برای گردشگران تبدیل می کنند. با این حال، مالزی فقط به گردشگری بستگی ندارد. اقتصاد این کشور سالها است که در حال پیشرفت است. بر خلاف آنچه برخی از مردم هنوز معتقدند، مالزی یک کشور جهان سوم نیست. این کشور در 50 سال گذشته به طرز چشمگیری توسعه یافته است و این را هنگام بازدید از آن به وضوح مشاهده خواهید کرد. به خصوص در پایتخت مالزی، کوالالامپور، بسیاری از ساختمانهای مدرن، یک سیستم مدرن حمل و نقل ریلی سبک، بسیاری از مراکز خرید لوکس و ماشینهای گران قیمت بی شمار در جاده ها را مشاهده خواهید کرد. زندگی خارج از پایتخت، اغلب کمتر توسعه یافته است.

مالزی در کجا واقع شده است؟

مالزی در جنوب شرقی آسیا ، بین سنگاپور ، تایلند و اندونزی قرار دارد. جزیره عظیم بورنئو با کشور برونئی و اندونزی به اشتراک گذاشته شده است و در شمال با فیلیپین هم مرز است. برای بدست آوردن ایده خوب در مورد محل مالزی، نقشه مالزی، به عکس زیر نگاهی بیندازید. قسمت نارنجی رنگ مربوط به کشور مالزی است:

گردشگری منبع مهمی از درآمد در مالزی است

در چند سال گذشته، مالزی برای گردشگران از محبوبیت بیشتری برخوردار شده است. این تا حدودی ناشی از روابط عمومی مثبت (توسط دولت و وب سایتهایی مانند این) است ، و به این دلیل است که پرواز به طرف دیگر جهان مقرون به صرفه تر می شود. مالزی کشوری مناسب برای بازدید از انواع گردشگران است. اینجا یک مکان عالی برای برای گروه ها ، زوج ها و خانواده های دارای کودک است. هر از چند گاهی جاذبه های جدیدی در مالزی کشف می شوند. جاذبه های موجود به طور مرتب به روز می شوند. اسکان در مالزی اغلب در مقایسه با کشورهای همسایه بسیار مقرون به صرفه است. اگرچه قیمت ها در چند سال گذشته افزایش یافته است، اما هنوز هم از نظر منطقی ارزان است.

مالزی یکی از امن ترین کشورها در بین کشورهای جنوب شرقی آسیا است. گردشگری در اینجا به سرعت در حال توسعه است و تعطیلات ساحلی ، جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیاری، زیبایی طبیعی و عجیب و غریب را به گردشگران ارائه می دهد.

قیمت های پایین و توسعه حمل و نقل ، مالزی را به مکانی عالی برای یک سفر مستقل تبدیل کرده است. سفر به مالزی اغلب با بازدید از سنگاپور یا تایلند، که از طریق راه آهن از مالزی به هم وصل می شوند، ترکیب می شود.

مکانهای فوقالعاده درمالزی برای گشت و گذار، بسیار زیاد است. در اینجا تنها محبوب ترین جزایر لانگکاوی ، پنانگ ، پانگکور ، تیاومن ، جزایر پرهنتیان، ملاکا ؛ تفرجگاه کوهستانی ارتفاعات کامرون. یک مکان خاص جزیره بورنئو است که مکانی ایده آل برای اکوتوریسم است.

با وجود این واقعیت که دین اصلی مالزی اسلام است، قوانین رفتاری در اینجا به اندازه کشورهای عربی سخت و مجازات شونده نیست. شاید تنها محدودیت، به دلیل مقررات دولت و اسلام، قیمت بالای الکل و دخانیات باشد.

آب و هوا ، فصول توریستی مالزی
فصل توریستی مالزی، تمام طول سال است.

مالزی در تمام سال از آب و هوای گرمسیری برخوردار است اما به دلیل نزدیکی به آب، آب و هوا اغلب مرطوب است. با وجود این، هوا هرگز گرم نیست و درجه حرارت به طور متوسط از 20 درجه سانتی گراد تا 30 درجه سانتی گراد در طول سال متغیر است. با این حال در ارتفاعات دما خنک تر است.

وضعیت آب و هوای مالزی یک فصل موسمی را تجربه می کند اما این بسته به مقصد متفاوت است. جنوب غربی، فصل موسمی خود را از ماه مه تا سپتامبر تجربه می کند، در حالی که نوامبر تا مارس مرطوب ترین مناطق شمال شرقی است. بهترین زمان برای بازدید، به خصوص برای تفریحات ساحلی، ماه های ژانویه و فوریه در ساحل غربی، آوریل در “صباح” (یکی از ایالت‌های کشور مالزی در شمال شرقی) و ژوئن و جولای در سواحل شرقی در “ساراواک” است.

کوالالامپور باران را از مارس تا آوریل و سپتامبر تا نوامبر تجربه می کند. در خارج از فصل موسمی، آب و هوا بسیار مطبوع است و روزهای آفتابی و گرم و شبهای کمی خنک تر دارد که تقریباً در هر زمان از سال مالزی را به مکانی دلپذیر برای بازدید تبدیل می کند.

فصل مرطوب در ساحل شرقی بین نوامبر و فوریه است، یعنی زمانی که ساحل غربی، هوای خشک و آفتابی را تجربه می کند. برعکس ، مرطوب ترین ماه ها در ساحل غربی آوریل تا اکتبر است که خشک ترین ماه ها در ساحل شرقی است.