پرتغال (اروپا)

 • پایتخت: لیسبون
 • واحد پول: یورو
 • زبان رسمی: پرتغالی
 • شهرهای مهم: لیسبون، پورتو، آمادورا، براگا
 • جمعیت: ۱۰٬۶۷۶٬۹۱۰

این کشور رسماً به عنوان جمهوری پرتغال شناخته می شود و دارای سابقه ای طولانی و آمیخته از تمدن است. پایتخت پرتغال شهر باستانی لیسبون است. پرتغال دارای تاریخ غنی ، زبان بی نظیری و فرهنگی متمایز نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر است.

جغرافیا

پرتغال غربی ترین کشور مستقل اروپا، همسایه اسپانیا و اقیانوس اطلس است. قلمرو آن شامل مجمع الجزایر اقیانوس اطلس “آزور” و “مادیرا” است. این کشور قدیمی ترین ایالت در شبه جزیره ایبری و یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپا است.

این کشور 91،470 کیلومتر مربع از زمین را در بر می گیرد که آن را به یازدهمین کشور بزرگ جهان تبدیل می کند. جمعیت پرتغال 10،781،459 نفر است که بیشتر آنها در پایتخت کشور؛ لیسبون یا شهرهای اطراف ساکن هستند.

آب و هوای پرتغال: 

پرتغال از 2 شرایط عمده آب و هوایی یعنی آب و هوای مدیترانه و اقلیم اقیانوسی برخوردار هستند. به احتمال زیاد هوا در روزهای پاییز و تابستان آفتابی و دلپذیر خواهد بود ، در عین حال هوا در طول بهار و زمستان با وزش باد شدید و بارندگی همراه است. در پرتغال متوسط دما بین 13 تا 15 درجه سانتیگراد است. دما در شمال غربی و همچنین مناطق جنوب غربی کشور می تواند به حداقل منهای شانزده درجه سانتیگراد در طول زمستان برسد در حالی که تابستان هایی وجود دارد که درجه حرارت می تواند به چهل درجه برسد. 

آب و هوا در تابستان گرم و آفتابی است.

جالب است بدانید ساحل نقره ای (Silver Coast) در پرتغال یکی از مکانهای دلپذیر در اروپا برای زندگی است.

پایتخت پرتغال (لیسبون) محل قدیمی ترین کتابفروشی جهان است. کتابفروشی Bertrand در سال 1732 ایجاد شد و که پس از وقوع زلزله سال 1755 به به محل جدید منتقل شد.
مناطق جنوبی و غربی پرتغال توسط اقیانوس اطلس احاطه شده است و همین امر باعث شده است که آن را به یک خانه توریستی در سراسر جهان تبدیل کند.
این کشور دارای بزرگترین پارک زیر آبی مصنوعی جهان است.

پرتغال؛ رهبر منابع انرژی تجدید پذیر

این کشور یک رهبر جهانی در انرژی های تجدید پذیر است که بیش از 70 درصد از انرژی خود از منابع تجدید پذیر مانند باد ، آب و خورشید حاصل بدست می آورد.

زندگی در پرتغال

به گفته بسیاری از مهاجران که در آنجا زندگی می کنند ، زندگی در پرتغال شگفت انگیز است.

مهمترین شهر پرتغال لیسبون است که پایتخت تجاری و قلب اقتصاد کشور است. سایر شهرهای معروف شامل موارد زیر است: پورتو، گیمارس، کویمبرا، براگا، فارو

هزینه زندگی در پرتغال

به طور متوسط ، هزینه زندگی در پرتغال بسیار ارزانتر از هزینه زندگی در ایالات متحده یا انگلیس است. امکانات رفاهی ، مانند قبض ماهانه برق ، قابل مقایسه با آن کشورها است. اما ، مواد غذایی ، اجاره خانه ، غذا خوردن و غیره ارزان تر است

قیمت اجاره و املاک ارزان تر از متوسط اجاره در اروپا است. با این وجود ، قیمت ها از پایان سال 2016 رو به افزایش بوده و اختلاف بین این شهرها رو به کاهش است.

هم اکنون ، برای یک آپارتمان بزرگ 1 خوابه ، می توانید مبلغ ماهانه زیر را خرج کنید:

 • لیسبون (مرکز شهر) – 850 €

 • لیسبون (حومه) – 600 €

 • پورتو (مرکز شهر) – 700 €

 • پورتو (حومه) – 500 €

 • Coimbra – 550 €

 • Aveiro – 550 €

 • فارو – 650 €

قیمت متوسط یک ملک در پرتغال ، هر متر مربع ، 1500 یورو است. با این وجود ، بزرگترین شهرهای کشور شاهد افزایش کلی قیمت در محله های مختلف بودند.

آیا پرتغال ارزش بازدید یا زندگی را دارد؟

این کشور محیطی بسیار آرام و توسعه یافته را ارائه می دهد که می توانید از آن دیدن کنید و حتی در آن زندگی کنید. اگرچه مسیحیت یک مذهب عامه است ، اما هیچ آیین دولتی خاصی در این کشور وجود ندارد ، از این رو ، آن را به عنوان یک کشور سکولار معرفی می کنند.

پرتغالی زبان رسمی کشور پرتغال است و در بیش از ده کشور از جمله پرتغال و بیش از 220 میلیون نفر در سطح جهان صحبت می شود.

یکی از قدیمی ترین پایتخت های اروپا

گفته می شود که لیسبون یکی از قدیمی ترین پایتخت های اروپاست و اغلب گفته می شود که لیسبون 400 سال قبل از دوران روم به پایتخت تبدیل شد.

شهرها:

گروه:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

شهرها:

گروه:

انواع ویزای مالزی
کشور مالزی انواع زیادی از ویزا را صادر می کند از جمله:
ويزای ورودی يكنفره، ويزای بازديد (توريستی – گردشگری)، ويزای ترانزيت(عبوری)، ويزای كار و تجارت، ويزای ورودی چندگانه، ويزای كار موقتی، ويزای كار، ويزای اشتغال (ويزا حرفه ای)، ويزای همراه، ويزای دانشجويی، ويزای همسر
 اجازه ورود (Entry Permit)
(EP) يك مجوز كه برای افراد خارجی كه جزء شهروندان مالايی محسوب نمی شوند، جهت اقامت در مالزی صادر می شود. اين مجوز فقط برای اقامت صادر می شود و افراد متقاضی نمی توانند از اين ويزا برای هر نوع استخدام و يا اهداف ديگر استفاده كنند.
شرايط لازم برای صدور ويزا توریستی:
ویزای توریستی برای کسانی است که می خواهند به طور توریستی و تفریحی به مالزی سفر کنند، قبلا مدت این ویزا برای ایرانیان 3 ماه بود اما از ابتدای اکتبر سال 2013 میلادی، مدت ویزای توریستی برای ایرانیان به 2 هفته تغییر یافته است. ایرانیان برای ویزای توریستی نیاز به مراجعه به سفارت نداشته و در زمان ورود به فرودگاه مالزی، مهری در پاسپورتشان زده خواهد شد، که این مهر به منزله اجازه ورود به مالزی می باشد.
ویزای 15 روزه توریستی
این ویزا برای گذرنامه ایرانی در فرودگاه مالزی صادر می شود و نیاز به مراجعه به سفارت نمی باشد. در این نوع ویزا مسافرین باید موارد ذیل را رعایت فرمایند :
بلیط رفت و برگشت
حداقل 6 ماه از اعتبار گذرنامه باقیمانده باشد.
هر نفر به اندازه کافی پول به همراه داشته باشد.
اگر خروج مسافر از کشور مالزی به کشور دیگری می باشد ویزای آن کشور نیز حتما داشته باشد.
مدت زمان ویزا: 14 روز
هزینه: ندارد

***شرایط دریافت ویزای دو ماهه مالزی***
افراد علاقه مند به تحصیل در مالزی که پذیرش دانشگاهی خود را دریافت کرده‌اند، متقاضیان کار یا افرادی که از طریق طرح “مالزی – خانه دوم” قصد سفر به مالزی و دریافت ویزای بلند مدت دارند باید ابتدا از سفارت مالزی در ایران “ویزای دوماهه” دریافت کنند.
این ویزا سه ماه اعتبار دارد و از زمانی که شخص وارد مالزی می‌شود به مدت دو ماه می‌تواند با استفاده از این ویزا در این کشور اقامت داشته باشد تا ویزای اصلی خود را (ویزای دانشجویی، کار، اقامت 10 ساله) دریافت کند.
مدارک لازم برای دریافت ویزای دوماهه برای دانشجویان
اصل و کپی پذیرش دانشگاه (دانشجویان ترم اول) یا اصل نامه اشتغال به تحصیل
اصل و کپی نامه اداره مهاجرت
تکمیل فرم سفارت
اصل و کپی صفحه اول پاسپورت
کپی بلیط (رفت) یا رزرو بلیط
یک قطعه عکس 3.4 جدید و رنگی
گواهی بانکی به نام شخص متقاضی
 مدارک لازم برای دریافت ویزای دوماهه برای افراد شاغل در مالزی
اصل و کپی نامه دعوت به کار یا نامه اشتغال به کار و کپی اساسنامه یا نامه ثبت شرکت مربوطه
اصل و کپی نامه اداره مهاجرت
اصل و کپی صفحه اول پاسپورت
کپی بلیط (رفت) یا رزرو هتل
یک قطعه عکس 4*3 جدید و رنگی
مدت ویزا : 2 ماه
هزینه : 160000 ریال
نکته : ویزای تحصیلی و ویزای کار به هیچ عنوان صادر نمیشود و متقاضیانی که با پذیرش دانشگاهی اقدام می کنند باید توجه داشته باشند که این ویزای دو ماهه در مالزی توسط دانشگاه تبدیل به ویزای تحصیلی می شود. ویزای کار نیز توسط کارفرما در مالزی و اخذ صدور مجوز کار برای متقاضی در خود مالزی و توسط اداره مهاجرت مالزی تبدیل به ویزای کار میشود.

***ویزای دانشجویی مالزی***
این نوع ویزا مختص کسانی می باشد که میخواهند در دانشگاههای دولتی و خصوصی و کالج های زبان انگلیسی در مالزی ادامه تحصیل بدهند .
طبق قوانین و مقررات دولت و اداره مهاجرت کشور مالزی، همه دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاهها و کالج های زبان مالزی را دارند، باید ابتدا ویزای تحصیلی مربوط به دانشگاه و کالج مورد نظرشان را بگیرند و بعد به مالزی سفر کنند .
مراحل اخذ ویزای دانشجویی مالزی: برای گرفتن ویزای دانشجویی مالزی تا لحظه رسیدن به مالزی، باید 4 مرحله را پشت سر بگذارید.
مرحله اول: گرفتن پذیرش از دانشگاه و یا کالج مورد نظر
مرحله دوم: گرفتن VDR Approval Letter از دانشگاه و کالجی که پذیرش گرفته اید.
مدارک مورد نیاز برای گرفتن VDR:
پر کردن فرم درخواست
تصویر همه صفحات پاسپورت
دو قطعه عکس رنگی پاسپورت سایز با زمینه آبی
کپی نامه پذیرش که از دانشگاه
کپی مدارک تحصیلی و ریز نمرات
گزارش مربوط به آزمایشات پزشکی
هزینه مربوط به نامه تائیدیه

از روزی که برای VDR اقدام می کنید، تقریبا 6 هفته زمان میبرد تا این نامه آماده شود.
مرحله سوم: مراجعه به سفارت مالزی در تهران و اقدام برای گرفتن Single Entry Visa یا همان سوشیال ویزا

فراموش نکنید که نامه VDR کلا 90 روز اعتبار داره و شما توی این فاصله 90 روزه باید حتما به سفارت مالزی در تهران مراجعه کنید.
بعد از اینکه این مدارک را به سفارت مالزی در تهران ارائه دادید، تقریبا 5 روز الی 10 روز تا آماده شدن ویزا زمان لازم است و بعد از این مدت می توانید از سفارت مالزی در تهران ویزای خود را تحویل بگیرید و به مالزی سفر کنید.
مرحله چهارم: ثبت نام نهایی در دانشگاه به عنوان دانشجو و درخواست ویزای دانشجویی و ثبت در پاسپورت

بعد از اینکه به مالزی رسیدید، باید در اولین فرصت به دانشگاه مراجعه کرده و مراحل نهایی ثبت نام، پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه بیمه دانشجویی را پرداخت کرده، سپس روز بعد یا همان روز، اصل پاسپورت و مدارک مورد نیاز را تحویل قسمت مربوط به ویزا در دانشگاه دهید که دانشگاه این مدارک را به اداره مهاجرت ارسال کند. در این مرحله در پاسپورت شما ویزای دانشجویی زده خواهد شد.
 
مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای دانشجویی زمانی که به مالزی می رسید:
اصل پاسپورت و کپی همه صفحات آن
نامه ثبت نام نهایی در دانشگاه
فرمهای معاینات پزشکی
رسید بیمه دانشجویی
دو قطعه عکس رنگی پاسپورت سایز با زمینه آبی
هزینه نهایی ویزای دانشجویی – این هزینه هم بسته به نوع دانشگاه متفاوت هست ، بین 100 الی 1500 رینگیت

این مدارک را تحویل دانشگاه می دهید، و خود دانشگاه مدارک را به اداره مهاجرت مالزی می فرستند و ویزای دانشجویی (Student Pass) با یک سال اعتبار برای شما صادر می شود.

ویزای همراه: ویزای همراه در انگلیسی با واژه Dependant Pass شناخته می شود. این ویزا مخصوص همراهان دانشجو می‌باشد، البته همراهانی که نمی‌خواهند در مالزی تحصیل کنند و فقط به عنوان همراه می‌خواهند در کنار دانشجو باشند. این ویزا را فقط به همسر، پدر و مادر، و فرزندان زیر 18 سال دانشجویان در حال تحصیل در مالزی می‌دهند. بعد از اینکه ویزای دانشجویی شما آماده شد، می‌توانید برای همراهان خود هم درخواست ویزا بدهید.
مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای همراه:
تصویر همه صفحات پاسپورت دانشجو و همراهان
چهار قطعه عکس رنگی پاسپورت سایز با زمینه آبی
نامه ثبت نام نهایی دانشجو در دانشگاه
اصل پاسپورت دانشجو و همراهان
نامه نسبیت
فرمهای مخصوص درخواست ویزای همراه
هزینه درخواست صدور ویزا همراه – تقریبا 650 رینگیت

***ویزای کار در مالزی***
همانطور که از نامش پیداست، این ویزا برای کسانی است که می‌خواهند برای کار به مالزی سفر کنند. در این صورت شما ابتدا کار را پیدا می‌کنید و بعد خود کارفرما برای شما ویزا می‌گیرد و شما می توانید به مالزی سفر کنید. مدت این ویزا بسته به جایی داره که شما کار پیدا کردید از 6 ماه تا 5 سال است.

قیمت ویزا: 200 $