گرانادا

گرانادا یکی از مرواریدهای اسپانیا با تاریخ جذاب و زیبایی خارق العاده است که بیشترین بازدید گردشگران از سراسر جهان را به خود اختصاص می دهد.

گرانادا مکانی است که می توانید صبح ها در آن اسکی کنید و بعد از ظهر یک شنای گرم مدیترانه ای کنید.

نام گرانادا باستانی و اسرارآمیز است. این نام ممکن است یک کلمه با منشأ شرقی باشد که به معنی “قلعه بزرگ” است. هنگامی که مورها (اهالی شمال آفریقا) به اینجا آمدند، عمده جمعیت شهر را یهودیان تشکیل دادند و به همین دلیل آن را گارنات آل یهود -گرانادای یهودیان- نامیدند. یهودیان اولین قومی بودند که از شرق به اینجا آمدند، حتی قبل از آنکه رومی ها در قرن دوم قبل از میلاد، این شبه جزیره را فتح کنند.

شهر گرانادا ، یکی از زیباترین شهرهای جهان، واقع در جنوب اسپانیا است که بین بلندترین رشته کوه در شبه جزیره ایبری و ساحل مدیترانه ای گرمسیری  قرار دارد. گرانادا از ابتدا نقطه ای از برخوردها و عبور از متنوع ترین فرهنگ ها بوده است و در دوران سلطنت های پی در پی عربها که به مدت هشت قرن به طول انجامید، به بزرگترین شکوه خود رسید.

گرانادا 800 سال قلمرو مسلمان بود که طولانی ترین حکومت مسلمانان در اسپانیا است.

علیرغم این گذشته برجسته، گرانادا به شهری مدرن، مجهز و پویا تبدیل شده است که دانشگاه آن، سومین دانشگاه بزرگ اسپانیا است که نقش مهمی را ایفا می کند و فضایی جوان، فرهنگی و بین المللی را برای این شهر فراهم کرده است.

سمبل شهر “انار” است، با توجه به اینکه “گرانادا” در زبان اسپانیایی به معنای “انار” است..

منظره گرانادا شامل قله های برفی عظیم الجثه سریرا نوادا ، روستاهای سفید رنگ در میان دامنه ها و دره های آلپوجاراس و سرانجام آب های آرام و سواحل شنی مدیترانه کاستا است. در این سرزمین، زیبایی طبیعی و چشمگیر به همراه سریرا نوادا یک تصویر زمینه زیبا خواهد بود که می توانید شکوه معماری و فرهنگی گرانادا را ببینید.

گرانادا مکانی مناسب برای بازدید در هر فصل است.

گرانادا دارای تابستانهای گرم و خشک و زمستان های سرد است. در ماه ژوئیه و آگوست درجه حرارت اغلب بیش از 40C است. گرانادا رطوبت نسبتاً کمی دارد به همین دلیل درجه حرارت بالا است ولی آنطور که به نظر می رسد ناراحت کننده نیست. نوامبر و دسامبر مرطوب ترین ماه ها هستند اما میزان باران از سالی به سال دیگر متفاوت است و خشکسالی فراوان است.

سالانه بیش از 2.5 میلیون گردشگر از سراسر جهان از گرانادا بازدید می کنند.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه: