ناپل

برای امتحان کردن یک پیتزای اصیل و خوشمزه ی ایتالیایی، هیچ جایی بهتر از شهر ناپل نیست.

در یکی از زیباترین خلیج های ایتالیا، ناپل قرار دارد. ناپل به دلیل تاریخ غنی، معماری، شیوه زندگی و آنچه محلی ها اصرار دارند که بهترین پیتزای دنیا را دارند، شناخته شده است. Palazzo Reale ، Castel Nuovo ، Duomo ، Catacombs ، Pompeii و Mount Vesuvius فقط برخی از مناظر دیدنی است که باید در برنامه سفر شما باشند. تاریخ و زیبایی این شهر ممکن است شما را تحت الشعاع قرار دهد.

ناپل سومین شهر بزرگ ایتالیا بعد از رم و میلان است که در جنوب ایتالیا واقع شده است. ناپل با مساحت 119 کیلومتر مربع، شهری عظیم است. در حدود دو ساعت در جنوب رم فاصله دارد. بندر آن مهمترین بندر در جنوب ایتالیا است.

نام ناپل از Neapolis یونان گرفته شده است، به معنای شهر جدید. نزدیکی آن به بسیاری از مکانهای جالب توجه مانند پمپئی Pompeii و خلیج ناپل آن را به پایگاه خوبی برای کاوش در این منطقه تبدیل کرده است. ناپل شهری پر جنب و جوش و پر هرج و مرج، پر از گنجینه های شگفت انگیز تاریخی و هنری و خیابان های باریک و مغازه های کوچک است. شما می توانید به راحتی چند روز در اینجا بگذرانید و از سفر خود به این شهر تاریخی لذت ببرید.

آیا می دانید که ناپل زادگاه پیتزا بود؟

کلیسای جامع ناپل در قرن سیزدهم ساخته شده است. کلیسای جامع ناپل که با نام Duomo di Napoli نیز شناخته می شود، کلیسای اصلی این شهر است. ساخت این بنای باشکوه از سال 1266 آغاز شد و سرانجام در سال 1435، یعنی 169 سال بعد به پایان رسید. ناپل در طول جنگ جهانی دوم به شدت بمباران شد، اما از آن زمان شاهد توسعه مجدد گسترده ای بود.

شهر هفت قلعه

در ناپل 7 قلعه وجود دارد. ناپل به قلعه های خود مشهور است و در گذشته به “شهر هفت قلعه” معروف شده بود. در واقع ، 7 قلعه در این شهر ایتالیایی وجود دارد که آن را به شهری با بیشترین قلعه های تاریخ باستان تبدیل کرده است. قلعه ها تا به امروز باقی مانده اند و شما می توانید از اکثر آنها بازدید کنید. در زیر لیست 7 قلعه در ناپل آورده شده است:

قلعه dell’Ovo
قلعه Nuovo (با نام  Maschio Angioino نیز شناخته می شود)
قلعه Capuano
قلعه Sant’Elmo
قلعه Forte di Vigliena
قلعه Castello del Carmine
قلعه Castello di Nisida

ناپل پرجمعیت ترین شهر ایتالیا است

در حالی که در بالا دیدیم که ناپل سومین شهر بزرگ ایتالیا است، اما پرجمعیت ترین شهر ایتالیا است. ناپل بیشترین غلظت ساکنان در هر کیلومتر مربع، بیش از 3 برابر رم را دارد. این شهر 2500 سال پیش در قرن ششم قبل از میلاد تأسیس شده است این یکی از حقایق تاریخ در مورد ناپل است. تاریخ ناپل از قرن 7 قبل از میلاد آغاز می شود: یونانی ها به ایتالیا آمدند و یک شهر جدید به نام خود تأسیس کردند.

برخی از مهمترین مکان های دیدنی ناپل

موزه باستان شناسی ملی ناپل یکی از بهترین مجموعه های باستانی یونان و روم در جهان را دارد، از جمله موزائیک، مجسمه، سنگهای قیمتی، شیشه و نقره و مجموعه ای از نوشته های رومی از پمپئی. بسیاری از اشیاء از کاوش های پمپئی و سایر مکان های باستان شناسی در این نزدیکی بدست آمده اند.

Piazza del Plebiscito در مرکز ناپل مدرن قرار دارد. San Francesco di Paola در پیازا یک کلیسای بزرگ گنبدی است. Palazzo Reale، یک کاخ سلطنتی است که در سراسر این میدان قرار دارد. در داخل می توانید از اتاق های مرمت شده و آپارتمان های سلطنتی بازدید کنید و از باغ بام که در آنجا منظره ای از خلیج ناپل وجود دارد دیدن کنید.

Spaccanapoli، خیابان اصلی است که ناپل را تقسیم می کند و قلب مرکز تاریخی این شهر است. در خیابان های آن کلیساها، مغازه ها و ساختمانهای جالب بسیاری در کنار هم قرار گرفته است. در اصل قلب شهر یونانی و رومی، منطقه Spaccanapoli است که از رشته ای از خیابان های باریک و بادگیر تشکیل شده است و عمدتاً منطقه عابر پیاده است، بنابراین مکان سرگرم کننده ای برای سرگردانی در آن است.

کلیسای Santa Chiara بخشی از یک مجتمع بزرگ است که شامل یک صومعه ای با گلهای زیبا و تزئین شده با کاشی ها و نقاشی های برجسته مجلسی و یک موزه باستان شناسی جالب است.

Teatro San Carlo که به دلیل آکوستیک عالی شناخته شده است بهترین مکان برای شنیدن اپرا در جنوب ایتالیا است. در سال 1737 افتتاح شد، این قدیمی ترین خانه اپرای بازمانده در جهان است اگرچه در سال 1816 پس از آتش سوزی دوباره ساخته شد.

Via Toledo، یک خیابان عابر پیاده است که یکی از خیابانهای اصلی تجارت و خرید است.

Castel dell’Ovo، قدیمی ترین قلعه ناپل است که در موقعیتی برجسته در بندر قرار دارد و برای نمایشگاه ها و کنسرت ها استفاده می شود.

Castel Nuovo، قلعه بزرگی که در سال 1279-1282 ساخته شده و موزه سیویک Civic را در خود جای داده است. در داخل نقاشی ها از قرن چهاردهم تا پانزدهم قرار گرفته است.

آب وهوای ناپل و بهترین زمان برای بازدید

ناپل در تابستان بسیار گرم می شود، بنابراین بهار و پاییز بهترین زمان برای بازدید هستند. از آنجا که ناپل در نزدیکی ساحل است، در زمستان معتدل تر از شهرهای داخلی ایتالیا است.

سواحل ناپل

ساحل Gaiola – ساحل Gaiola از زیباترین و معروف ترین ساحل در ناپل  است. اگر می خواهید یک مکان عالی ببینید، باید صبح زود از خواب برخیزید زیرا خیلی سریع شلوغ می شود.

Posillipo Bagnos – درست در خارج از مرکز شهر سواحل کوچک Posillipo را می توان یافت. Elena بزرگترین ساحل است، پر از فعالیت ها و کافه های مختلف، در حالی که Sirena کوچکتر است و در بین افراد محلی بسیار محبوب است.

Baia Trentaremi – این ساحل نزدیک به ساحل Gaiola است. این ساحل صخره ای پر از طبیعت دست نخورده است. مکانی مناسب برای استراحت و شنا کردن.
سواحل Miseno و Miliscola – این دو ساحل چیزی برای همه نوع سبک زندگی از پر جنب و جوش گرفته تا نقاط آرامش بخش برای خانواده ها و فعالیت های مختلف ورزشی دریایی ارائه می دهد. هر دو سواحل یکی در کنار دیگری هستند و برای رسیدن به آنجا شما را یک ساعت از شهر دور می کند، اما مکان مناسبی برای سفر روزانه است.

خرید در ناپل

خرید در ناپل از مارک های معروف دنیا گرفته تا فروشگاه های سوغات محلی، چیزی برای هر نوع بودجه ای است. از Via Toledo شروع کنید که طولانی ترین خیابان خرید ناپل است. در اینجا می توانید بوتیک ها و فروشگاه های بی شماری پیدا کنید. در نزدیکی این منطقه، Via Chiaia قرار دارد، مکان برای کسانی که به دنبال مارک های لوکس و فروشگاه های لباس زیبا هستند. اگر علاقه مند به عتیقه فروشی ها و کاردستی هستید به  Via San Gregorio Armeno بروید جایی که خیابان سازندگان تولد عیسی است، آنها مجسمه های زیبایی از تولد حضرت عیسی به وجود می آورند. در کوچه پس کوچه های این شهر تاریخی، می توانید عتیقه های بسیاری پیدا کنید.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه: