سیه نا

سیه نا Siena یکی از زیباترین شهرهای توسکانی است که اطراف آن را باغ های زیتون و تاکستان های Chianti احاطه کرده است. این شهر با کوچه های پیچ در پیچ و پله های شیب دار کشیده شده است، در حالی که Piazza del Campo را در قلب خود دارد و Duomo و St Maria della Scala از دیگر نشانه های فرهنگی این شهر هستند.

از هر کسی که به توسکانی سفر کرده است بپرسید آنها به شما خواهند گفت که سیه نا شهر مورد علاقه آنها در منطقه است. دلایل زیادی برای آن وجود دارد: سیه نا رمانتیک و کوچک است. بسیاری از ساختمان های قرون وسطایی زیبا وجود دارند و شلوغی تری نسبت به فلورانس دارد.

تاریخچه شهر

سیه نا تاریخ بسیار طولانی دارد و قدمت آن به دوران Etruscan باز می گردد. توسعه اصلی شهر در قرون وسطی رخ داده است. در این زمان شهر رشد کرد و بسیاری از مهمترین ساختمانهای شهر ساخته شدند. امروزه افق شهری عجیب و غریب آن از تپه هایی که سیه نا را احاطه کرده اند قابل مشاهده است. این شهر غنی از بناهای تاریخی، کاخ ها و کلیساها ویکی از زیباترین شهرهای ایتالیا است.

تجربه Piazza Del Campo

Piazza del Campo قلب سیه نا است، جایی که بهتر است مقداری از وقت خود را در آنجا بگذرانید. این یک میدان بزرگ است و همچنین یکی از بزرگترین میادین قرون وسطایی اروپا به حساب می آید. می توانید در هنگام نوشیدن قهوه در یکی از کافه های آنجا، از این منطقه لذت ببرید.

بازدید از کلیسای جامع باشکوه سیه نا

ایتالیا دارای کلیساهای دیدنی و جذاب است، بناهای بسیاری وجود دارد که نامگذاری همه آنها غیرممکن است، اما Duomo of Siena یکی از زیباترین کلیسا ها است که اصلا نباید بازدید از آن را از دست بدهید. این ساختمان گوتیک است که پر از گنجینه های بسیاری است. این کلیسا بسیار با شکوه است و حتماً دیدن فضای داخلی آن را فراموش نکنید.

صعود به بالای Torre del Mangia

شاید مانند برج پیزا مشهور نباشد، اما Torre del Mangia در Piazza del Campo قابل تشخیص ترین نقطه عطفی در شهر است. برای رسیدن به بالای برج باید از 400 پله صعود کنید، اما نماهای شهر و حومه شهر فوق العاده است.

نگرش مردم توسکانی به هوای آزاد

به طور کلی، مردم توسکانی دوست دارند در هوای آزاد بمانند. تمام شهرها تنها چند دقیقه با حومه شهر فاصله دارند، بنابراین اگر کسی از هرج و مرج و شلوغی شهر خسته شده باشد، گذراندن مدتی در طبیعت بسیار آسان است. در سیه نا، مردم دوست دارند در خیابانهای مرکز شهر قدم بزنند و تا حومه شهر به آهستگی پیاده روی کنند.

بازدید از Val D’Orcia

این منطقه واقع در جنوب سیه نا، پر از قلعه های قرون وسطایی، شهرهای تپه ای، مزارع جذاب روستایی، تاکستان ها و درختان سرو است و زیباترین منطقه شهر است. تپه های سرسبز با یک سرو در بالای آن را تصور کنید. این نوع مناظر نفس گیر در Val d’Arcia رایج است.

پاليو

ونیز کارناوال دارد، سیه نا پالیو دارد. این رویداد اصلی در شهر توسکانی است که اتفاق می افتد. پالیو یک مسابقه اسب سواری است که سالی دو بار برگزار می شود و در Piazza del Campo زیبا اجرا می شود که به مناسبت آن به یک میدان شن تبدیل شده است.

طعم غذاهای سیه نا

هنگامی که غذاهای سنتی سیینا را چشیدید، عاشق آنها خواهید شد. یکی از بهترین غذاهایی که می توانید در شهر بخورید “pici” است، نوعی ماکارونی شبیه اسپاگتی اما بسیار بزرگتر است و با فلفل و پنیر یا سس گوجه فرنگی سرو می شود. سیه نا همچنین به دلیل دسرهایش مشهور است. ricciarelli، کوکی های معمولی ساخته شده با بادام را نیز امتحان کنید.

بزرگترین بازار توسکانی

هر چهارشنبه، روز بازار در سیه نا است. بزرگترین بازار توسکانی در La Lizza، منطقه ای در نزدیکی قلعه قدیمی است که از ساعت 8:30 صبح تا 1:30 بعد از ظهر برگزار می شود. فروشندگان، غذا، لباس و همچنین سوغاتی به فروش می رسانند. صبح زود به اینجا بیایید، زیرا بازار همیشه شلوغ است.

Siena با داشتن چنین زیبایی های طبیعی که با ماشین یا وسایل نقلیه عمومی قابل دسترسی نیست، مکان مناسبی برای یک تجربه توسکانی است.

منطقه Chianti، بین فلورانس و سیه نا، یکی از زیباترین مناطق ساحلی در ایتالیا و منطقه معروف تولید شراب است.

 

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه: