جنوا

  • کشور: ایتالیا
  • گروه‌ها: تاریخی، تفریحی
  • جمعیت: 580,097
  • پیش شماره تلفن: 10 39+
  • منطقه زمانی: (UTC+1 (CET
  • ساعت به وقت محلی :

جنوا شهری در ایتالیا

شهری بین زمین و دریا، چهارراهی از فرهنگ ها و مردم از زمان های بسیار قدیم، جنوا همیشه سرزمینی بوده است که هوای دریا را زندگی می کند و نفس می کشد. تاریخچه این شهر با شکوه از این شهر باشکوه سخن می گوید و غنا و زیبایی خود را در هر گوشه شهر قدیمی به نمایش می گذارد. کوچه های باریک و خاص این شهر در امتداد ساختمانهای بلند قرون وسطایی، ظاهری ناهمگن و در عین حال عالی به شهر بخشیده است که هم به سمت دریا و هم به داخل کشور ایتالیا راه دارد.

شهر جنوا Genova یکی از بهترین اسرار مقصد سفر جهان است. این شهر دارای بسیاری از نقاط دیدنی و جاذبه های گردشگری جالب توجه است و از آب و هوای مطبوع و ملایمی برخوردار است. جنوا که به راحتی در نزدیکی جنوب فرانسه واقع شده است یکی از دروازه های ایتالیا است. اکثر جاذبه های توریستی این شهر یا در نزدیکی میدان اصلی جنوا (Piazza de Ferrari) یا در کنار بندر قدیمی جنوا واقع شده است. بعضی از مکان های دیدنی این شهر شامل Palazzo Ducale، آکواریوم جنوا و Grand Bigo است. هتل ها و اقامتگاه های بسیار خوبی برای گردشگران می توان در سراسر این شهر یافت.

ساختمان های زیبا، کلیساهای پر زرق و برق، نما های تزئین شده با گچبری ها و نقاشی های دیواری، مجموعه های هنری ارزشمند همگی “قرن ژنووسی Genovesi” را در ذهن زنده می کنند که مهمترین لحظه در توسعه فرهنگی شهر بوده است. پیاده روی در خیابان ها، میادین و کوچه های جنوا یک شگفتی همیشگی است. پشت هر گوشه گنجی است که منتظر است کشف شود.

جنوا معمولاً از طریق بزرگراه، هواپیما، راه آهن و دریا قابل دستیابی است. این شهر طبق معمول از شما استقبال می کند: زیبا، مهمان نواز، بی نظیر!

جنوا مجموعه ای از مناظر مختلف از صخره های بی نظیر گرفته تا تپه های صاف است. طبیعتی وحشی که تنها عزم و اراده و عشق مردم آن را به خود جلب کرده است و تعادل مناسبی بین حفظ محیط زیست و نیازهای مردم را پیدا می کند. باغ های زیتون و تاکستان های وحشی، پوشش گیاهی ضخیم داخل کشور را شکسته و با وسعت عظیمی از درختان بلوط در دره ها و مزارع سرسبز هم مرز می شود.

آب و هوایی به خصوص معتدل، یک زمین غیرقابل نفوذ و شور و شوق مردم جنوا، اینها سه عنصر اصلی جنوا هستند. محصولات محلی عالی این سرزمین را متمایز می کند (مهمتر از همه روغن زیتون فوق العاده خالص). مناظر شیب دار و صخره ای، خلیجهای دلپذیر، جنگل های پوشیده از کاج و بلوط، درختان نخل، با رنگین کمان خوش رنگ از گلها، نوازش شده توسط دریای جادویی جنوا، به همراه دهکده های زیبا، مناظر فوق العاده ای را به تصویر می کشد. به نظر غیر واقعی است سرزمینی از تضادها که با یکدیگر هماهنگ هستند، سواحل جنوا شگفتی است که می توان گفت مکان های کمی در جهان یافت می شوند تا بتوانند با این ساحل رقابت کنند.

کاخ های Via Garibaldi 

ممکن است انتظار داشته باشید خیابانی که در قرن شانزدهم و هفدهم میلادی به عنوان محلی برای کاخ های ثروتمندترین و قدرتمندترین خانواده های جنوا ساخته شده است یک خیابان بزرگ و گسترده باشد، اما Via Garibaldi کمی فراتر از کوچه باریک است. و شاید به نظر برسد باریک تر است، زیرا توسط هر دو نمای بیرونی بزرگ کاخ ها محصور شده است. این خیابان کوچک در شمال Piazza Ferrari و بالاتر از محله sailors قرار دارد. حتی اگر هیچ یک از کاخ ها برای گشت و گذار باز نباشد، ارزش پیاده روی را دارد. نماهای آن از تزئینات منبت کاری شده، نقاشی های دیواری، طاق های بزرگ، بالکن ها، حیاط ها و ورودی هایی است که تاج آن توسط خانواده های اصیل که خانه های آنها در آنجا واقع شده بود، ساخته شده است. این مجموعه چنان برجسته است که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

La Spezia، یکی از خلیج های Tigullio است که بین Moneglia در شرق و پرتگاه Portofino در غرب محصور شده است. این مکان یکی از زیباترین مکانهایی است که طبیعت و انسان می توانند با همدیگر ملاقات می کند. Tigullio جانشین زیبایی های خارق العاده، خلیج های کوچک و سواحل مسحور است. 

هر کسی که به دنبال یک تجربه سفر جسورانه است، به سمت جنوا (که مانند ونیز در گذشته یک جمهوری دریایی قدرتمند بود) برود. این شهر یک شهر باشکوه است که سرشار از هنر و معماری برجسته ای است. شهر قدیمی جنوا یکی از بزرگترین مراکز در اروپا است که اقامتگاه های قدیمی را حفظ می کند. این منطقه شامل عمارتهای زیبا با باغهای بزرگ و اقامتگاههای مجلل است. هتل ها دسترسی خوبی دارند که در مرکز شهر قرار دارند. در واقع، بسیاری از هتل های 4 یا 5 ستاره در اینجا به دلیل فضای آرامش بخش وجود دارند. این ساختمانها شخصیت مردم و فرهنگ مردم جنوا را نشان می دهد.

کلمبوس Columbus، کشف کننده آمریکا در جنوا به دنیا آمد!

بهترین زمان برای بازدید از جنوا

زمان ایده آل برای بازدید از جنوا بین اواخر بهار تا اوایل پاییز است. فصل پر توریست نه تنها آب و هوای عالی به ارمغان می آورد، بلکه تنها زمانی است که مغازه ها، رستوران ها و کافه ها به طور مداوم باز می مانند. بسیاری از مغازه ها و رستوران ها در طول فصل کم توریست از ماه اکتبر تا فوریه بسته می شوند و آنهایی که باز هستند ساعت های کمی در مغازه هایشان می مانند. هوا در بهار و اوایل پاییز معتدل است. اگر در طول تابستان قصد سفر به جنوا را دارید، سعی کنید از دو زمان شلوغ که عید پاک و هفته دوم آگوست است، خودداری کنید، زیرا این زمان یک تعطیلات ملی در ایتالیا است و بسیاری از خانواده ها برای تعطیلات سالانه خود به ساحل سفر می کنند.

بالاترین دما در جنوا در ژوئن و آگوست ثبت شده است که حداکثر دمای هوا به 31 درجه سانتی گراد رسیده است.

کمترین دما در جنوا به 1- رسیده است که در ماه ژانویه ثبت شده است. 

مرطوب ترین ماه جنوا، فوریه است. ژانویه ماه کم رطوبت این شهر است.

خرید در جنوا

مکانهای جالب بسیاری برای خرید در جنوا وجود دارد. بسیاری از گردشگران از بازدید از مغازه های کوچک در منطقه قدیمی شهر لذت می برند. جنوا همچنین دارای یک بازار پوشیده تاریخی در مرکز شهر است.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه: