مونته ایزولا

مونته ایزولا بزرگترین جزایر دریاچه ای در اروپاست. 

اگر عاشق دوچرخه سواری یا پیاده روی هستید، مونته ایزولا، بهترین مکان برای این تفریحات است. 

مونته ایزولا یک مکان خاص برای کشف لذت های زندگی است.

این مکان بهترین مقصد برای تعطیلات است و یک گردشگر می تواند قدر بسیاری از تفریحات ارائه شده این منطقه را بداند. با یک سفر به مونته ایزولا، می توانید ارتباط مستقیمی با طبیعت تجربه کنید. می توانید از طریق راه های قدیمی که 11 روستا را به هم وصل می کند، دور دریاچه قدم بزنید و یا می توانید یک دوچرخه اجاره کنید و مناظر بکر و شگفت انگیز منطقه را کشف کنید.

مونته ایزولا با یک کشتی به خشکی وصل می شود و دستی ترین و نزدیکترین نقطه ای که از آن می توانید به این جزیره برسید، Sulzano است. هیچ ماشینی در این جزیره وجود ندارد و فقط دکتران، شهردار و کشیش ها حق استفاده از ماشین در جزیره را دارند. تنها وسایل نقلیه مجاز در این جزیره عبارتند از یک اتوبوس همگانی ، موتورسواری متعلق به ساکنان و دوچرخه که می توان در جزیره آن را اجاره کرد.

در مونته ایزولا می توانید غذاهای سنتی مانند سالامی (Salami) و “ماهی سرخ کرده” ی معروف را بخورید که بسیار مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است. یک سنت مهم دیگر، تولید زیتون فوق العاده خالص است که توسط کشاورزان محلی تهیه می شود و سپس در بازار به فروش می رسد.

در مونته ایزولا، سواحل مختلف و مناطق تفریحی مختلفی وجود دارد که گردشگران می توانند پس از گشت و گذارشان در جزیره در آنجا استراحت کنند. محبوب ترین مناطق جزیره، در Peschiera Maraglio واقع شده است و بیشتر به عنوان “Le Ere” شناخته می شود. در تابستان بسیاری از گردشگران برای شنا کردن یا آفتاب گرفتن در این منطقه حضور دارند. اگر می خواهید درجایی استراحت کنید، قطعا اینجا بهترین مکان است!

از اواسط ژوئن تا هفته اول ماه ژوئیه ، یک رویداد مشهور در مونته ایزولا به عنوان “اسکله های شناور” برگزار می شود که توسط کریستو طراحی شده است. جایی که اسکله های شناور درست در سطح آب قرار دارند و با حرکت موج ها، این اسکله ها نیز موج دار می شوند؛ جایی ک می توانید روی آب راه بروید!

جشنواره سانتا کروس: این جشنواره هر پنج سال یکبار برگزار می شود که خیابان ها با گل های کاغذی پوشیده می شوند.
جشنواره سالامی: در طول این رویداد می توانید برخی از غذاهای معروف مونته ایزولا، به خصوص سالامی را میل کنید.
جشنواره های محلی تابستانی: هر تابستان این جزیره جشنواره های محلی زیادی را ارائه می دهد، جایی که می توانید غذاهای سنتی را بچشید و در کنار گروه های موسیقی مختلف از وقت خود لذت ببرید.

یک موزه خصوصی در قدیمی ترین کارخانه ماهیگیری مونته ایزولا. مجموعه گسترده ای از اسناد را دارد و یک نمایش دائمی از عکس ها و اشیاء تاریخی سیاه و سفید در آنجا برقرار است.