رم

  • کشور: ایتالیا
  • گروه‌ها: تفریحی
  • جمعیت: 2,872,800
  • پیش شماره تلفن: 06
  • منطقه زمانی: (UTC+1 (CET
  • ساعت به وقت محلی :

رم شهر هزارساله‌ی امپراتوری روم؛ شهر داوینچی  و میکل آنژ و یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی اروپاست.

رم کُلاژ جذابی از مجسمه‌ها، کلیساها، پیاتزاها یا همان میدان‌های کوچک ایتالیایی و خیابان‌های تاریخی است. در هیچ شهر دیگری این همه مجسمه و دیدنی‌های هنری پیدا نمی‌کنید؛ بی‌جهت نیست که به آن لقب شهر ابدی و بزرگترین موزه‌ بی‌سقف دنیا را داده‌اند. دیدن خیابان ویا دل کورسو، آمفی‌تئاتر رومی کولوسئوم، موزه‌ی واتیکان، معبد پانتئون و کلیسای سیستین با آثاری از میکل ‌آنژ سفری پرهیجان به قلب تاریخ است که خیلی‌ از توریست‌ها را دوباره به رم برمی‌گرداند.

رم پایتخت ایتالیا و بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر این کشور است. این منطقه 1،285 کیلومتر مربع مساحت و نزدیک به 3 میلیون نفر جمعیت دارد.

رم واقعاً یکی از شهرهای بزرگ جهان است. سرشار از تاریخ ، زیبایی و فرهنگ که الهام بخش نسل بیشماری از بازدید کنندگان بوده است. حتی اکنون نیز پس از گذشت نزدیک به سه هزار سال ، جذابیت و فریبندگی آن مانند گذشته است. هر ساله میلیون ها گردشگر به رم سفر می کنند که محال است از این سفر ناامید برگردند!

رم محبوب ترین شهر ایتالیا برای بازدید کنندگان ، سومین شهر پر بازدید در اروپا و یازدهمین شهر پر بازدید جهان است. مرکز تاریخی رم یک میراث جهانی یونسکو است و سالانه حدود 4 میلیون بازدیدکننده در پایتخت ایتالیا برای تجربه برخی از مکانهای تاریخی و فرهنگی جهان از جمله: کولوسئوم ، رومن فروم،  پانتئون (معبد رومی)، قلعه سنت آنجلو ، میدان سن پیترو و کلیسای سن پیترو در واتیکان ، چشمه Trevi ، میدان اسپانیایی و … به این شهر سفر می کنند.

این شهر واقعاً یکی از فرهنگی ترین شهرهای اروپا است و بازدید کنندگان می توانند از بیش از 280 فواره و یک مقدار مبهوت کننده از 900 کلیسا را که در سطح شهر پراکنده هستند ، بازدید کنند. 

Colosseum (کولوسئوم) یکی از مشهورترین ساختمانهای روم است و در سال 70-80 میلادی توسط امپراتور Vespasian ساخته شد و توسط Titusجانشین وی به پایان رسید. این یک سالن آمفی تئاتر باستانی است که گلادیاتورها برای مرگ در برابر حیوانات وحشی یا گلادیاتورهای دیگر جنگیدند.

یکی از شگفت آور ترین واقعیت ها در مورد روم،  فواره Trevi است. احتمالاً همه می دانند که این یک فواره بسیار محبوب است و ممکن است درباره افسانه آن نیز شنیده باشد که می گوید برای تحقق آرزوی خود باید یک سکه در آن پرتاب کنید. جای تعجب دارد که هر شب بیش از 3000 یورو جمع آوری می شود. این پول به افراد نیازمند اهدا می شود.

آیا می دانید واتیکان کوچکترین کشور مستقل جهان است؟ احتمالاً بسیاری از مردم فکر می کنند که این فقط بخش دیگری از رم است زیرا می توانید بدون نشان دادن گذرنامه خود، به سمت کلیسای Sistine یا کلیسای سن پیترو قدم بزنید. اما حتی اگر واتیکان کاملاً در محاصره رم و محدوده شهر قرار داشته باشد، هنوز دولت خودش است و اینجا جایی است که پاپ (خلیفه اعظم) زندگی می کند. 

رم دارای موزه های دیدنی و جذاب، کلیساها، میادین ، چشمه ها و ویرانه های باستانی در هر متر مربع نسبت به سایر نقاط جهان است. در هر کجا که بروید ، حتما چیز شگفت انگیزی را مشاهده خواهید کرد. این شهر مطمئناً کمبود هنر و موزه از معاصر تا باستان ندارد.

شما لازم نیست پول زیادی برای صرف غذا در رم صرف کنید. همه ی چیزی که لازم دارد کمی پرس و جو است.

پیاده روی در کوچه پس کوچه های باریک: رم بیش از 3000 سال است که در حال رشد و تغییر است ، بنابراین خیابانهای آن نیز به صورت ارگانیک رشد می کنند. این یعنی تعداد زیادی کوچه کوچک و خیابان های فرعی جذاب وجود دارد که برای یک بار هم که شده دوست دارید در این کوچه ها گم شوید!

مانند بسیاری از مردم اروپای جنوبی ، ایتالیایی ها دیر می خورند و حتی تا دیروقت بیدار می مانند. این بدان معنی است که رستوران ها، کافه ها تا اواخر شب باز هستند.

آب و هوای رم:

رم به شهر خورشید مشهور است و معمولاً شما می توانید در تمام روز آفتاب داشته باشید ، اما حتی در این شهر ابدی کهن، باران نیز می بارد! اگر در تابستان به رم می آیید ، همیشه باید بطری های آب همراه خود داشته باشید، زیرا تور شما در رم می تواند واقعاً “مشکل ساز” شود.


لینک های مرتبط:


 

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه: