فرانسه (اروپا)

  • پایتخت: پاریس
  • واحد پول: یورو، فرانک اقیانوسیه
  • زبان رسمی: فرانسوی
  • شهرهای مهم: پاریس، لیون، نیس، مارسی، بوردو، تولوز، استراسبورگ
  • جمعیت: ۶۷٬۲۰۱٬۰۰۰

فرانسه یکی از محبوب ترین مقصد های گردشگری در جهان است و هر ساله ده ها میلیون بازدید کننده دارد. در حالی که اکثر مردم به عشق افسانه ای پاریس می آیند، بسیاری از شهرهای دیگر در فرانسه وجود دارد که ارزش دیدن دارند. 

فرانسه یکی از بزرگترین کشورهای اروپایی است. این کشور از شمال شرقی با کشورهای آلمان، بلژیک و لوکزامبورگ، از جنوب شرقی با سوئیس و ایتالیا و از جنوب غربی با اسپانیا هم مرز است. انگلستان از طریق کانال انگلیس با فرانسه هم مرز است. این کشور به عنوان دروازه اروپا شناخته می شود زیرا چندین فرودگاه بزرگ بین المللی ( که دو مورد از آنها در پاریس یافت می شود)، ترمینال های کشتی و خدمات راه آهن فرانسه در آن وجود دارد.

فرانسه از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان است. دلایل بسیار زیادی وجود دارد که بسیاری از مردم از بازدید از این کشور لذت می برند، از جمله زیبایی های طبیعی، آب و هوای شگفت انگیز، فعالیت های تفریحی در فضای باز مانند زمین های گلف، موزه های هنری و گالری و خیلی از موارد دیگر. 

در کنار همه این موارد، فرانسه با غذاها و شراب هایش معروف است. گفتنش آسان است که مردم فرانسه عاشق غذا پختن و غذاهایشان هستند. وعده های غذایی در فرانسه بسیار خوشمزه است آنقدر که خانواده ها را با طعم های فوق العاده اش به همدیگر نزدیک می کند.

تمام وعده های غذایی فرانسه همراه با نان پخته شده تازه و شراب است. غذاهای محبوب فرانسه شامل مرغ در سس شراب قرمز،(شناخته شده به عنوان Coq au vin) و مرغ دریایی پخته شده در کره (یا Coquilles Saint-Jacques) است. غذایی که در  منو مشاهده می کنید می تواند کاملا متنوع باشد و با توجه به هر منطقه ای متفاوت است.

مردم فرانسه مبادی آداب و بسیار رسمی هستند. افرادی که در کشور زندگی می کنند بسیار شیک لباس می پوشند و به ظاهر شخصی و لباس خود افتخار می کنند. بعضی از کشورها به خاطر این خصوصیات، فرانسه را به عنوان یک کشور متکبر به حساب می آورند، اگر چه این به معنای شیک بودن و محتاط بودن به ظاهر است.

22 منطقه رسمی در کشور فرانسه وجود دارد که هر یک از این مناطق به چند بخش تقسیم می شوند.

بریتانی و نورماندی در گوشه ای از شمال غربی فرانسه قرار دارند. این مناطق با یک خط ساحلی ناهموار از دره های پهناور و صخره های گرانیتی متمایز شده است. کسانی که در این منطقه اقامت دارند، خود را از سایر نقاط فرانسه جدا می دانند. حومه شهر این مناطق، واقعا شگفت انگیز است و کسانی که از این مناطق بازدید می کنند مایل به مایل این طبیعت دست نخورده را کشف خواهند کرد. باران در این منطقه رایج است، در ماه های زمستان آب و هوای سردتر و در طول سال، آب و هوای متغیر است. 

در مرز جنوبی بریتانی و جنوب نرماندی، منطقه Pays-de la Loire را خواهید یافت. این منطقه شامل مناظر شگفت انگیز و تماشایی، از جمله ساحل اقیانوس اطلس، با آب ها و سواحل دلپذیر است که هرکس را مجذوب خود خواهد کرد. آب و هوا در این منطقه، با تابستان های گرم و زمستان های معتدل، بهترین دما را دارد.

منطقه جنوبی فرانسه منطقه ای بسیار محبوب است. این منطقه بسیار شلوغ و یکی از گران ترین مناطق کشور است. همچنین آب و هوای آن بسیار گرم است. با وجود این چیزها، بازدیدکنندگان از سراسر دنیا می آیند تا از مناظر معروف و جذاب این منطقه لذت ببرند. مرزعه های اسطوخودوس در سراسر منطقه جنوبی محبوب هستند.

رون-آلپ، در شمال ساحل مدیترانه قرار دارد. این منطقه خانه آلپ های فرانسوی است که یک منطقه محبوب برای گردشگران و همچنین مردم محلی است. این منطقه با استراحتگاه های خیره کننده خود در سراسر سال پر می شود و کسانی که در منطقه می مانند می توانند از اسکی به هر میزان که می خواهند، بهره ببرند. کوه ها در منطقه (درست مانند جنوب شرقی جزایر پیرنه) بسیار فراوان اند.

اوورن در قلب فرانسه قرار دارد و هنوز هم یکی از پرجمعیت ترین مناطق کشور است. هیچ ساحل یا مرزهای ملی در قلب فرانسه وجود ندارد. لیموزین، بورگاندی، دره لوار مرکزی، همه در اینجا قرار دارند. بسیاری از دریاچه ها در سرتاسر این مناطق وجود دارند، که از آن به عنوان نخستین منطقه برای کسانی که از ماهیگیری لذت می برند، یاد می کنند. کسانی که دوست دارند یک لیوان نوشیدنی شگفت انگیز بخورند، نیز می توانند به این منطقه بروند. بورگاندی بهشتی برای عاشقان نوشیدنی و غذای لذت بخش است.

در منطقه شرقی فرانسه شما مناطقی وجود دارد که آلمان، سوئیس، بلژیک و لوکزامبورگ را به هم متصل می کنند. در اینجا Franche-Comte، چشم اندازی شگفت انگیز از جنگل ها و رودخانه ها دارد. کسانی که از گردش در فضای باز لذت می برند، مطمئنا از این منطقه نیز لذت خواهند برد. تاثیر نفوذ قوی آلمان در این منطقه، در گویش، غذا و معماری آن برجسته است. اینجا یک منطقه آرامش بخش و پر از شهرهای کوچک زیبا است. آردن یک منطقه تپه ای با جنگل و جریان های آب است، که در این منطقه قرار دارد. در اینجا، عموما درجه حرارت در زمستان خنک تر است. مردم محلی این منطقه ثروتمند هستند، زیرا اینجا دروازه اصلی به اروپا به حساب می آید.

مناطق Nord-Pas-de-Calais ،Dunkerque و Boulogne در شمال فرانسه قرار دارند. مجاورت با بلژیک، تاثیر زیادی بر منطقه گذاشته است. در اینجا می توانید آسیاب های بادی و کانال ها را در وسعت گسترده ای ببینید. غذاهای محلی بخش جذاب این منطقه است؛ همانطور که جشنواره های مشهور جهانی آبجو در اینجا برگزار می شود. این منطقه، غنی از تاریخ است. میدان جنگ جهانی اول را می توان در این منطقه یافت، که نشان دهنده نگاه به وحشت در زمان گذشته است. پیکاردی نیز در این بخش فرانسه واقع شده است. آب و هوا در این منطقه شبیه به انگلستان و پاریس است.

پاریس

شما نمی توانید در مورد فرانسه صحبت کنید، بدون اینکه ابتدا درباره پاریس سخن گفته باشید. پاریس یکی از بزرگترین و باشکوه ترین پایتخت ها در سراسر جهان است. برج ایفل و همچنین لوور در پاریس واقع شده است. پاریس نمونه ای از ثروت و طراحی است، بنابراین این منطقه بسیار گران است. جاذبه های فرهنگی بی پایانی در پاریس وجود دارد.

همانطور که می بینید چیزی برای عشق ورزبدن در سراسر فرانسه وجود دارد. اینجا جاییست که واقعا مهم نیست که هستید، مردان و زنان، نوجوانان و كودكان در سنین مختلف به آمدن به فرانسه لذت می برند و چیزهایی را تجربه می کنند كه در هیچ کجای جهان وجود ندارد.

اینکه شما به دنبال کوهستان ها، دریاچه ها، تاریخ، سواحل شنی و یا چیزهای دیگری باشید، فرقی نمی کند زیرا که فرانسه برای همه اینها چیزی برای ارایه دارد. 

ورود به پاریس فرصتی برای تجربه بسیار فراهم می کند. گفته شده است که پاریس شهر عشق است و شما می توانید هر لحظه که در پاریس هستید، عشق را در هوا استشمام کنید.

فرانسه پربازدید ترین کشور در جهان است و کسانی که از کشور بازدید می کنند، با رضایت و قدردانی از کشور به خانه خود باز خواهند گشت.

پاریس به خاطر رستوران های مجلل خود که بهترین غذاها را سرو می کند شناخته شده است  و شما هرگز طعمی مانند آن را در جایی دیگر تجربه نخواهید کرد.

شهرها:

گروه:

شهرها:

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

شهرها:

گروه: