مادرید

  • کشور: اسپانیا
  • گروه‌ها: تفریحی
  • جمعیت: 3,223,334
  • پیش شماره تلفن: 91 34+
  • منطقه زمانی: (UTC+1 (CET
  • ساعت به وقت محلی :

درباره مادرید:

مادرید پایتخت تاریخی و فرهنگی اسپانیا و سومین کلان شهر پرجمعیت در اروپا (پس از پاریس و لندن) است. مادرید یک مقصد گردشگری محبوب است و بیشتر به خاطر تفریحات شبانه و سرزنده اش معروف است. مادرید عملاً در مرکز جغرافیایی اسپانیا قرار دارد و پایتخت این کشور است. این شهر محل استقرار دولت اسپانیا است و یک مرکز اقتصادی، فرهنگی و آموزشی است. اگرچه این شهر، در مرکز کشور واقع شده است ، اما از قدیم قطب بین مناطق مختلف اسپانیا بوده و به همین دلیل با قطار ، جاده یا مسیر هوایی به تمام شهرهای مهم اسپانیا متصل می شود.

ساکنان مادرید به میهمان نوازی شهرت دارند. بسیاری از آنها مهاجران هستند و تنوع فرهنگی و قومیتی که در این شهر وجود دارد، فضایی دوستانه را فراهم می کند که مورد استقبال همگان قرار می گیرد.

دیدنی‌های مادرید از ساختمان‌هایش شروع می‌شوند که بسیاری از آن‌ها شبیه به قصر هستند به طوری که احساس می‌کنید وارد افسانه‌های شاه پریان شده‌ اید. شگفتی‌های مادرید بی‌انتهاست.

اگر ساعت چهار صبح در یک ترافیک گیر می کنید تعجب نکنید و افرادی که ملاقات می کنید لزوماً سر کار نمی روند!

آب و هوای مادرید:

آب و هوای مادرید، قاره ای است. درجه حرارت در تابستان زیاد و در زمستان کم است اما به ندرت به حد شدید می رسد. گرمترین ماه ها معمولاً تا دمای 33 درجه سانتیگراد (91 درجه فارنهایت) ثبت می شوند و دما در سردترین ماه ها می تواند تا 7 درجه سانتیگراد (45 درجه فارنهایت) کاهش یابد. این شهر روزهای ابری بیشتری در سال نسبت به هر پایتخت دیگری در اروپا دارد.

جاذبه های مادرید:

مادرید از جاذبه های جالب توجه زیادی برخوردار است که هم جاذبه های فرهنگ و هم سرگرمی را ارائه می دهد. این شهر مملو از بناهای تاریخی مانند کاخ سلطنتی، Plaza Mayor یا تندیس های زیادی است و برای افراد علاقه مند به هنر، موزه های دل پرادو Del Prado، رینا صوفیا Reina Sofia یا تیسن Thyssen است که شامل برخی از خارق العاده ترین مجموعه های نقاشان مشهور اسپانیایی مانند Velazquez، Goya، پیکاسو یا میرو Miro است.
اگر به دنبال سرگرمی هستید، مادرید دو پارک تفریحی بزرگ (از جمله پارک جدید Warner Bros) دارد و کنسرت های بین المللی منظم ، بازارهای بزرگ کیک ، رژه ها و سایر فعالیت ها در آن برگزار می شود.

برای علاقه مندان به ورزش ، مادرید می تواند همه نوع ورزشی را از اسکی گرفته (فقط 1 ساعت با اتوبوس) در طول زمستان تا گلف در تمامی سال و همچنین مسابقات ورزشی بین المللی و امکان تمرین تقریباً در هر رشته ورزشی را ارائه دهد.

اگر علاقه به فعالیت شبانه دارید، مادرید در تمام طول هفته از زندگی شبانه بسیار خوبی برخوردار است و در تمام طول سال در دسترس است. می توانید برای یک tapa (میان وعده اسپانیایی) بیرون بروید، در یک رستوران بسیار خوب غذا بخورید، به سینما بروید یا در یکی از تئاترها به دیدن نمایشی مشغول شوید.

بهترین زمان برای سفر به مادرید:

مادرید در تمام طول سال یک شهر شلوغ است ، اما ریتم و فعالیت آن از یک فصل به فصل دیگر متفاوت است. مهم نیست که چه زمانی به این شهر می روید، این شهر همیشه می تواند یک مقصد جذاب و جالب باشد.

گفته می شود مادرید شهری بسیار متنوع و چند فرهنگی است که واقعاً به ترجیحات شما بستگی دارد. چه از دمای گرم و پرهیجان و چه از هوای تازه و بدون جمعیت لذت می برید، قطعا در هر زمان از مادرید لذت خواهید برد.

بهترین زمان برای بازدید از مادرید برای گشت و گذار:

ماه مه و اکتبر هر دو ماه ایده آل برای لذت بردن از گشت و گذار در مادرید هستند. در ماه مه ، گرمای شدید تابستان تازه فرا رسیده است و جمعیت نیز قابل کنترل تر است.

در ماه اکتبر ، با فرا رسیدن پائیزو شروع مدارس از جمعیت کاسته می شود و هوا شروع به خنک شدن می کند، رنگ های طلایی، پارک ها را می پوشانند و دیگر لازم نیست که نگران برخوردتان با صدها گردشگر دیگر باشید. اگر تصمیم دارید در طول تابستان با آفتاب شدید در بعد از ظهر به بازدید بپردازید، بهتر است که گشت و گذار خود را در اوایل روز برنامه ریزی کنید و تا ساعت 3 بعد از ظهر استراحت کنید و ساعت 7 بعد از ظهر دوباره به بیرون از خانه بروید. سعی کنید از ساعت 10 صبح تا نزدیک ظهر به محبوب ترین مکانها و تفریحات از جمله موزه هایی مانند موزه پرادو (Museo del Prado) نروید.

بهترین زمان برای بازدید از کاخ سلطنتی مادرید:

کاخ رویال Royal Palace جاذبه شماره یک در مادرید است و بسیاری به دیدن تعویض گارد این کاخ می آیند. اگر تماشای این رویداد در صدر لیست خواسته های شما قرار دارد، ممکن است بخواهید در اوج ماه های تابستان، ژوئیه و آگوست به این شهر سفر نکنید، زیرا به دلیل گرما، غالباً لغو می شود. اگر در طول فصل پرسفر اینجا هستید و نمی خواهید در صف های طولانی صبر کنید، برنامه ریزی کنید تا حدود 15 دقیقه قبل از شروع آن یا نزدیک به پایان روز، حدودا دو ساعت قبل از بسته شدن برسید.

ماه های زمستان یا فصل کم توریست، مطمئنا بهترین زمان برای بازدید از تجربه ای خوب است. در حالی که هنوز هم قبل از ساعت 11 صبح روز چهارشنبه شلوغی جمعیت وجود دارد و هنگامی که مراسم تعویض گارد برگزار می شود و صف های طولانی در آخر هفته ها وجود دارد، با رسیدن، درست قبل از باز شدن درهای کاخ، یا حدود ساعت 3 بعد از ظهر روز دوشنبه ، سه شنبه یا پنجشنبه، بهترین فرصت را برای لذت بردن از آرامش خواهید داشت.

 

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه: