فنگ هوانگ

فنگ هوانگ

فنگ هوانگ؛ شهری به سبک ونیز

چین با فرهنگ بی نظیر، یکی از باستانی ترین کشورها است. این مکان جایی است که معماری و تاریخ با افسانه ها در هم تنیده شده اند و بهترین نمونه شهر باستانی فنگ هوانگ (Fenghuang) است که بر روی رودخانه توجیانگ (Tuojiang) قرار گرفته است. نام آن از هیروگلیف “ققنوس” برگرفته شده است. هیچکس از منشأ این نام خبر ندارد ، اما سرانجام تبدیل به یک نماد شد. این شهر دوره های فروپاشی و تولدی دوباره داشت.

فنگ هوانگ، یک شهر باستانی زیبا است که در کنار رودخانه ساخته شده است. حس بسیار خوبی است که در طول روز در خیابان های کوچک قدم بزنید و چیزهای خوب بسیاری را کشف کنید. این مکان پر از گردشگران چینی است. در طول شب ، کافه های کنار رودخانه، موسیقی با صدای بلند پخش می کنند. اینجا همه چیز زیباست.

تاریخ دقیق پیدایش شهر مشخص نیست. اعتقاد بر این است که مردم در اوایل قرن هفتم در اینجا زندگی می کردند، اما آن زمان تنها یک پاسگاه مرزی بود. در سال 1554، سلسله مینگ (Ming) خسته از حملات مداوم مردم میائو (Miao)، از جنوب دیواری ساختند. 150 سال بعد، Qing که یک خاندان جوان در آن زمان بود، رسماً فنگ هوانگ را تأسیس کرد.

این دیوار، یک نکته مهم استراتژیک در خط دفاعی به طول 190 کیلومتر بود. حتی اگر این دیوار بزرگ جنوبی از دیوار بزرگ چین کمتر شناخته شده است، اما هنوز هم میراث اصلی این کشور است.

شهر با تاریخی غنی:

فنگ هوانگ نه تنها به خاطر زیبایی اش، بلکه بخاطر صرفه جویی در اتمسفر بی همتا، به لیست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.

اگر قسمت شد که به این شهر بیایید، در قرن 18 میلادی غوطه ور خواهید شد و قادر خواهید بود با کارهای روزمره و سنت های آن زمان آشنا شوید. خانه های چوبی منحصر به فرد، در بالای سطح آب قرار دارند. در گذشته، زنان سبزیجات و لباس های خود را در رودخانه می شستند. با وجود تعداد زیادی پل (که بعضی از آنها شاهکارهای معماری هستند) ، مردم هنوز با گذشتن از سنگ هایی که در رودخانه وجود دارد، از رودخانه عبور می کنند.

تاریخ فنگ هوانگ:

فنگ هوانگ به یک بنای تاریخی مهم تبدیل شده است که هم اکنون مقامات محلی از آن در برابر نوسازی و تأثیرش در جهان مدرن محافظت می کنند. اما همیشه اینگونه نبوده است. با سقوط سلسله ها و در طول انقلاب فرهنگی ، بسیاری از اشیاء منحصر به فرد بازسازی شد یا از بین رفت. به عنوان مثال ، در محل قسمت اصلی دیوار بزرگ جنوبی، خانه های مسکونی ساخته شده است. Wanming Pagoda در دهه 1960 نابود شد و 20 سال بعد دوباره ایجاد شد. پل مشهور Rainbow Bridge به طور قابل توجهی بازسازی شد. علاوه بر این، فنگ هوانگ در معرض سیل مداوم است.

فنگ هوانگ

شهری از جنس آرامش:

فنگ هوانگ یک محیط با سبک چینی است در حالی که ونیز به سبک اروپایی تر است. شهر فنگ هوانگ واقعاً مکانی زیبا، بسیار ساکت و آرامش بخش است. بسیاری از خیابان های باستانی وجود دارد که غذاهای محلی می فروشند. در امتداد رودخانه Tou کافه های زیادی وجود دارد. وقتی تمام چراغ ها در شب روشن می شوند ، مناظر شب زیبا بسیار است. فنگ هوانگ یک جواهر واقعی است.

فنگ هوانگ

شهر فنگ هوانگ با شهرهایی که در چین وجود دارد، متفاوت است. 
این شهر واقعاً خوب است ، خانه های چوبی زیادی در کنار رودخانه Tou وجود دارد، بسیاری از خانمها، پارچه و سبزیجات خود را در رودخانه می شستند، قدمت این شهر به سلسله مینگ باز میگردد که دارای بیش از 400 سال سابقه است.
پیاده روی در کنار خیابان های باستانی واقعاً رمانتیک است. علاوه بر این، بسیاری از کافه ها وجود دارند که می توانید از آنها لذت ببرید، به خصوص در عصر ، که وقتی چراغ ها روشن می شود تبدیل به دنیای رنگارنگی می شود.
آب نبات زنجبیل و کیوی را هنگامی که در این شهر هستید ، از دست ندهید، طعم و مزه آنها بسیار عالی است. در عین حال زیورآلات نقره ای زیادی را نیز مشاهده خواهید کرد که همه اینها بهترین چیزهایی است که می توانید برای سوغات خریداری کنید.


لینک های مرتبط:

بهترین زمان سفر به سوئیس
بهترین مقاصد سفر در اروپا در سال 2019
حلقه طلایی: یک سفر جاده ای دلفریب در قلب روسیه
اسپانیا؛ یک کشور باشکوه و یک مقصد مورد علاقه گردشگران
برترین فستیوال های سوئیس در سال 2019
ایتالیا؛ کشور دیدنی های اعجاب انگیز