بهترین زمان سفر به سوئیس

بهترین زمان سفر به سوئیس :

هر زمان، زمان خوبی برای سفر به سوئیس است. بهترین زمان، بستگی به برنامه ها و علایق شما دارد. در زیر کلیاتی راجع به آنچه در طول سال انتظار می رود، آمده است. اگر به خوبی آماده باشید ، بدون توجه به زمان سال، یک سفر شگفت انگیز خواهید داشت.

مارس: اوایل بهار
مارس زمانی است که اولین نشانه های بهار را می توان در مناطق گرمتر اطراف دریاچه ها در جنوب سوئیس مشاهده کرد. در اکثر مناطق هوا هنوز بسیار سرد است. در کوهستان هنوز زمستان با برف فراوان همراه است. استراحتگاه های اسکی قابل استفاده هستند. ارتفاعات کمتر در این زمان ممکن است بسته باشند. دریاچه ژنو ، دریاچه لوگانو و دریاچه ماگیور مناطق گرمتر سوئیس هستند تا در اوایل بهار از آنها لذت ببرید.

آوریل / مه: فصل بهار (فصل کم گردشگر بهار)
بیشتر استراحتگاه های اسکی تا پایان ماه آوریل تعطیل خواهند شد. بهار مخصوصاً در دشت و اطراف دریاچه ها فرا می رسد. مسیرهای پیاده روی بیشتر و بیشتر در دسترس خواهند بود.

ماه های بین زمستان و تابستان بسیار آرام است. سوار قطارهای تفریحی شوید تا از دیدن مناظر شگفت انگیز لذت ببرید. این کار می تواند در تمام طول سال انجام شود ولی این زمان، زمان خوبی است: زیرا می توانید بقایای زمستان و همچنین دره های سبز را تماشا کنید. در این فصل، دریاچه لوسرن و دریاچه تون گزینه های بسیار خوبی برای پیاده روی و گشت و گذار ارائه می دهد.

ژوئن: اوایل تابستان
تابستان آغاز شده است. از حدود ساعت 5:30 صبح تا 9:30 بعد از ظهر، روز است و هوا معتدل یا گرم است. این زمان، فرصت عالی برای پیاده روی است. ممکن است در مسیرهای پر ارتفاع، پیاده روی به دلیل وجود برف هنوز غیرقابل دسترسی باشد اما اکثر مسیرها باز است. اتومبیل های کابلی و قطارها که در فصل کم توریست، بسته بودند ، دوباره شروع به فعالیت می کنند. به عنوان مثال، سوئیس مرکزی و همچنین تیچینو در ماه ژوئن برای سفر فوق العاده است.

جولای / آگوست: فصل تابستان (فصل پر گردشگر تابستان)
معمولاً در ماه های جولای و آگوست هوا بسیار گرم است. این ماه ها، زمان مناسبی برای فعالیت در فضای باز است: پیاده روی ، دوچرخه سواری ، پاراگلایدر و سایر ورزشها ، لذت بردن از مناظر قله ها. همچنین زمان مناسبی برای پیاده روی در ارتفاعات است. تا اواسط ماه جولای، این مسیرها بدون برف هستند. سفرهای تابستان درست مانند زمستان در بین گردشگران سوئیس رواج داشته است. بلندترین قله های  Bernese Oberland, Graubünden و Valais در تابستان بسیار جذاب هستند.

سپتامبر: اواخر تابستان و زمانی بی نظیر برای فعالیت در فضای باز
یک ماه تمام عیار در تابستان برای سفر است که معمولاً به اندازه جولای و آگوست گرم نیست. در پایان ماه می توان از شروع اولین رنگ آمیزی برگها لذت برد. سپتامبر بهترین ماه برای پیاده روی در ارتفاعات محسوب می شود. همچنین برای سایر فعالیتهای در فضای باز، بسیار مناسب است. همه مناطق توصیه شده برای فصل تابستان، هنوز هم شگفت انگیز هستند، اما مناطق دریاچه نیز برای ماه اکتبر توصیه می شود.

اکتبر: فصل پاییز (ماه کم توریست پاییز)
هوا در ماه اکتبر هنوز هم می تواند معتدل باشد، اگرچه پاییز است و ممکن است هوا سرد شود. اولین بارش برف در کوهستان رخ خواهد داد. روزها کوتاه تر می شوند (با طلوع آفتاب حدود ساعت 7:45 دقیقه صبح و غروب آفتاب حدود 6:30 بعد از ظهر). هنوز فرصت های پیاده روی زیادی وجود دارد ، اما مسیرهای مرتفع ممکن است به ویژه در نیمه دوم ماه پوشانده از برف باشد. مناطق دریاچه ای مانند دریاچه ژنو ، دریاچه لوسرن و دریاچه لوگانو در ماه اکتبر هنوز دوست داشتنی هستند.

نوامبر: فصل سرد (ماه کم توریست)
در ماه نوامبر همه چیز سرد می شود و هرچیزی امکان پذیر است، از هوای معتدل تا برف! ممکن است اولین استراحتگاه اسکی زمستانی مانندZermatt ، Saas-Fe و Verbier باز شوند. بسیاری از مسیرهای پیاده روی همچنان باز خواهند بود ، اما باید شرایط را با دقت بررسی کرد. این فصل کم توریست است: ممکن است ماشین های کابلی و قطارها بسته باشند.

دسامبر: حال و هوای کریسمس و شروع زمستان
ماه دسامبر شروع فصل زمستان است. نیمه اول ماه، مشابه ماه نوامبر است. زمستان از نیمه دوم شروع می شود. احتمال اینکه در کریسمس برف نبایرد وجود دارد، اگرچه هنوز هم در ارتفاعات برف فراوان است. احتمال بارش برف در شهرهای بزرگ مانند زوریخ بسیار کم است. با نزدیک شدن به کریسمس ، همه چیز سرزنده می شود و استراحتگاه های ورزشی زمستانی باز می شوند. دو هفته کریسمس و سال نو محبوب ترین هفته های سال در میان گردشگران است.

دسامبر زمان مناسبی برای بازدید از بازارهای کریسمس و سفرهای شهری است. روزها با طلوع آفتاب حدود ساعت 8 صبح و غروب آفتاب حدود ساعت 4:45 دقیقه واقعا کوتاه هستند. برخی از بهترین شهرهای سوئیس در ماه دسامبر؛ بازل ، برن ، لوسرن ، ژنو و زوریخ می باشند. برای یک کریسمس سفید، می توانید سفری به Saas-Fee ، St. Moritz و Zermatt داشته باشید.

ژانویه / فوریه: فصل زمستان (فصل پر گردشگر زمستان)
این ماههای زمستانی سوئیس است. هوا سرد است و روزها کوتاه است (از حدود 8 صبح تا 5:30 بعد از ظهر هوا روشن است). زمان خوبی برای ورزش های زمستانی و سفرهای دنج شهری است. پیاده روی فقط در ارتفاعات پائین یا در مسیرهای پیاده روی شده زمستانی امکان پذیر است. از برف در قسمت بالای Engadine ، Zermatt یا منطقه Jungfrau لذت ببرید. از شهرهای تاریخی مانند برن و لوسرن نیز دیدن کنید.