بهترین زمان سفر به روسیه

در این نوشته، به صورت کامل از آب و هوای هر ماه در روسیه صحبت خواهیم کرد که می توانید با آمادگی بیشتری به این کشور زیبا سفر کنید.

ژانویه:

ژانویه یک ماه نسبتاً سرد سال است، اما از جذاب ترین ماه هاست. برخلاف اروپا و سایر کشورهای غربی، روسها سال نو را به طور گسترده جشن می گیرند ، و همه سنت های کریسمس مانند هدایا ، شام خانواده و بازدید از سانتا را تا عید نوروز به پا می دارند. شهرها با درخت های کریسمس ، چراغ های روشن و حال و هوای شادی، بسیار زیبا تزئین شده اند. گفته می شود ، مانند هر تعطیلات بزرگ ملی ، جشن سال نو (از 31 دسامبر تا 8 ژانویه) شهر به مدت چند روز تعطیل است. بنابراین بسیاری از مناطق توریستی، شلوغ تر از حد معمول خواهند بود. یک برنامه سفر ایده آل برای اوایل ژانویه است که می توانید تعدادی دوست محلی برای جشن گرفتن پیدا کنید و سنت های روسی و فرهنگ محلی این کشور را ببینید.


فوریه:

در آخرین ماه زمستان، دمای هوا به زیر صفر می رسد و بارش برف بسیار زیاد است که می تواند کمی ناراحت کننده باشد. با وجود این هوای سرد، زمان بسیار خوبی برای لذت بردن از ورزش های زمستانی، مانند اسکیت روی یخ است. اگرچه فقط شهرهای شمالی امکان اسکی در فضای باز و اسکیت روی یخ را فراهم می کنند. هنگام سفر به جنوب به سمت دریای سیاه، دمای هوا نسبتاً معتدل است. در ماه فوریه ، جشنی به نام “Maslenitsa” برگزار می شود که هفته آخر قبل از بهار را مشخص می کند. این هفته، مطابق زمان جشن عید پاک، هر سال تنظیم می شود، اما معمولاً اواخر فوریه (گاهی اوقات هفته اول مارس) می باشد. همچنین به عنوان “هفته پنکیک” نیز شناخته می شود، زیرا مرسوم است در خوردن پنکیک افراط شود. آخرین روز هفته (یکشنبه) یک سنت اسلاوى محفوظ مانده است که در آن چهره “بانو Maslenitsa آتش زده می شود. این جشن در بسیاری از پارک های محلی و فضاهای سبز برگزار می شود. کل ماجرا با خوانندگی و رقص همراه است.


مارس:

در این ماه دمای هوا هنوز سرد خواهد بود و در عین حال مقاصد توریستی نسبتاً خالی خواهند بود. علاوه بر این ، هتل ها نسبت به تابستان نرخ اتاق های خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده اند و اقامت مقرون به صرفه تری را فراهم می کنند که این زمان مناسبی برای بازدید از مسکو و سن پترزبورگ است تا تمام موزه ها و کاخ ها را بدون صف های طولانی و شلوغی ببینید. همچنین بازدید از اطراف هر دو شهر به ویژه در نیمه دوم ماه دلپذیرتر خواهد بود. شایان ذکر است، 8 مارس روز جهانی زن در روسیه است. این روز همچنین یک تعطیل عمومی برای کل کشور است.

https://pixabay.com/en/the-izmailovo-kremlin-museum-history-2155663/


آوریل:

آوریل زمان نامناسبی برای سفر به روسیه است. از آنجا که این ماه، ماه انتقال بین زمستان و بهار است، یخها شروع به ذوب شدن می کنند. در نتیجه پیاده روها پر ار گل و لای و گودال هستند و پارک های طبیعت برای بازدید مناسب نیستند. در شهرها، پارک های زیادی تعطیل شده اند. سفر جایگزین می تواند کارلینا باشد که برف به تازگی در آنجا ذوب شده است و می توان از زیبایی دریاچه ها بدون یخ لذت برد.


مه:

آغاز ماه مه زمان مهیجی برای حضور در پایتخت روسیه (مسکو) است.

یک سنت از زمان اتحاد جماهیر شوروی در اول ماه مه برگزار می شود که به عنوان “روز کار” نیز شناخته می شود که یک تعطیلی عمومی است. معمولا در این روز اتحادیه های کارگری، تظاهرات مسالمت آمیز برگزار می کنند که ضمن اینکه برای بازدیدکنندگان در بازدید از شهر جنبه سرگرمی دارد، کمی نیز ناراحت کننده است. همچنین در روز پیروزی (9 مه) یک رژه نظامی بزرگ در مسکو برگزار می شود که اکثر مردم ترجیح می دهند آن را با آسایش در خانه هایشان تماشا کنند. بسیاری از طبیعت روسیه در ماه مه از زمستان بهبود می یابد و می توان از جاذبه های آن در کنار مناظر سبز و آب و هوای معتدل لذت برد.


ژوئن:

بدون شک ماه ژوئن، ماه سن پترزبورگ است. کل ماه در شبهای سفید دارای روشنایی روز است ، هنگامی که نور مداوم روز اجازه می دهد زندگی فرهنگی سن پترزبورگ در بهترین حالت دیده شود. جشنواره های موسیقی و تئاتر، رویدادهای موزه و غیره وجود دارد. در نتیجه این ماه، گرانترین زمان برای آمدن به روسیه است. بلیط ها به سرعت فروخته می شوند و بسیار گران قیمت هستند و قیمت هتل ها بالاست. بنابراین رزرو از قبل توصیه می شود.


جولای:

به احتمال زیاد در ماه جولای دمای هوا مناسب است. این فصل، شلوغ ترین فصل مسافرت به شهرهای جنوب روسیه است: قفقاز ، اوستیای شمالی ، سوچی و کراسنودار، همه مقاصد جذاب خواهند بود. ذکر این نکته حائز اهمیت است که افراد محلی برای تعطیلات به این مناطق می آیند – به عنوان مثال ، جمعیت سوچی در تابستان یک میلیون نفر افزایش می یابد. با این زمان، حتی سردترین مکان های روسیه گرم می شوند و این ماه آغاز فصل سرسبزی در روسیه است.


آگوست:

اگرچه تابستان در حال به پایان رسیدن است، اما فصل شنا در اطراف روسیه همچنان ادامه دارد. استراحتگاه ها در جنوب، همچنان پر از گردشگر خواهد بود و دما شروع به کاهش می کند. آگوست زمان بسیار خوبی برای کشف زیبایی های فرهنگی شهرهای روسیه است. هوا نه آنقدر گرم است که نشود زمانی را در فضای داخلی موزه که فاقد تهویه مطبوع هستند گذراند و نه آنقدر سرد است که نشود در خیابان ها قدم زد. تنها ایراد آگوست، فقدان تئاتر است و برنامه ریزی برای لذت بردن از اپرا یا باله در آگوست یک اشتباه است.


سپتامبر:

پاییز به طور کلی یک زمان عاشقانه در روسیه است. در جنوب هنوز هوا گرم است، در شمال همچنان می توان از آب و هوای مطبوع لذت می برد و بوته های طلایی قابل مشاهده است. ماه سپتامبر شروع سال تحصیلی / دانشگاه است ، بنابراین خانواده ها تمایل ندارند در آن ماه به تعطیلات بروند. اگرچه یک زمان دوست داشتنی برای بازدید از هر قسمت از روسیه است، اما یک مکان خاص می تواند بازدید از دریاچه بایکال باشد، یک طبیعت زیبا که بدون شلوغی جمعیت، می تواند یکی از بهترین لذت ها در سفر باشد.


اکتبر:

ابتدای ماه مانند پاییز احساس می شود، اما به تدریج سردتر می شود. توصیه می شود از مکان هایی که احتمال میزان بارش زیاد دارند پرهیز کنید، زیرا باران به یک اتفاق معمول تبدیل می شود. مناطق جنوبی از آب و هوای مطبوع برخوردار خواهند بود، اما در شهرهایی که به استراحتگاه ساحلی مجهز شده اند، کارهای کمی برای انجام دادن وجود دارد. در این زمان از سال، شنا تصمیم جذابی نیست. منطقه اوستیای شمالی (North Ossetia) هنوز سبز خواهد بود و کوهها برای بالا رفتن، خیلی صعب العبور نیستند. این زمان، زمان خوبی برای استفاده از آن چکمه های پیاده روی است.


نوامبر:

نوامبر می تواند یک ماه بسیار جنجالی باشد. هوا می تواند سرد شود و سرد بماند یا دما برای مدت طولانی بالا بماند. این ماه بهترین زمان برای بازدید از هر شهری بزرگ نیست، زیرا دمای هوا مدام در حال تغییر است که باعث کثیف شدن خیابان ها می شود و گودال ها به یخ تبدیل می شوند و به طور کلی شرایط غیرقابل پیش بینی است. شهرهای کوچکتر به دلیل حمل و نقل و فعالیت کمتر در خیابان ها تمیز تر خواهند بود. این ماه، زمان مناسبی برای کشف Golden Ring ؛ حلقه ای از شهرها در شمال شرقی مسکو است که نقش مهمی در تاریخ روسیه داشته اند. هشت شهر اصلی این فهرست: Yaroslavl، Kostroma، Ivanovo، Suzdal، Vladimir، Sergiev Posad ، Pereslavl-Zalessky و Rostov Veliky است، اگرچه در این مسیر شهرهای کوچکتر نیز وجود دارند.از آنجا که این شهرها بیشتر سمت شرق هستند ، درجه حرارت سردتر و پایدارتر خواهد بود. اگرچه بازدید از آنها در ماه های گرم سال دلپذیرتر خواهد بود، اما در ماه نوامبر وقتی مقاصد بزرگ بهتری وجود ندارد، گزینه مناسبی است.


دسامبر:

هوا در ماه آخر سال، بسیار ناپایدار و نامناسب است. در این ماه یا بارش برف شدید وجود دارد یا به هیچ وجه نمی توان بارش برف را مشاهده کرد. به طور کلی، روزها بسیار کوتاه است و بودن در شهرهای بزرگ می تواند نسبتاً افسرده باشد. در هفته آخر ماه، وقتی کشور برای جشن های سال نو آماده می شود، بسیار شلوغ است. بهترین انتخاب برای این موقع از سال، رفتن به سمت شرق است که در آنجا هم مطمئناً هوا سرد خواهد بود، مانند سیبری و شهرهایی در کوههای اورال (Ural). به عنوان مثال شهر Yekaterinburg، شهری تاریخی که اغلب بازدید کنندگان از آن غافل اند.