سانتورینی؛ یادشاه جزایر یونان

سانتورینی

سانتورینی ، یک جزیره آتشفشانی بسیار خاص و خیره کننده در مجتمع الجزایر Cyclades است که بین جزایر Ios و Anafi قرار دارد ، سالانه پذیرای هزاران توریست از سراسر جهان است. شکل این جزیره، نتیجه فعالیت آتشفشانی در دوران ماقبل تاریخ است اما جدا از آتشفشان آن، این شهر یکی از نادرترین و واقعاً ارزشمندترین پدیده های دنیا است. این جزیره چیزی را برای هر مسافر مشتاق کشف شخصیت منحصر به فرد خودش دارد . آتشفشان زنده بدون شک یکی از دیدنیهای جزیره است زیرا مناظر از بالای صخره، شگفت انگیز است و نباید آن را از دست بدهید! با این حال ، جزیره سانتورینی مکانی ایده آل برای ازدواج است ، بسیاری از زوج ها تصمیم می گیرند عروسی خصوصی در این جزیره شگفت انگیز یونان برگزار کنند.

خانه های سفید در خیابان های سفید در شهر سفید سانتورینی، جذابیت بی نظیری دارد. گنبدهای کلیسایی آبی در آسمان آبی… یک دریا آبی بی کران که چشمان شما را مسحور می کند.

ریتم پله های آبی و سفید، یک گربه سیاه که روی پارکت سفید چرت زده است. همه چیز در سانتورینی جذابیت خاصی دارد. این جزیره شگفت انگیز است ،  که قادر به پر کردن نه تنها دوربین شما ، بلکه تمام روح شما است. 

سفید … بسیار سفید و آبی … بسیار آبی. آیا رنگ پرچم یونان را حدس زده اید؟! در یونان هوا گرم است اما داغ و سوزان نیست. با وجود اینکه این جزیره یک مقصد توریستی بسیار محبوب در یونان است ، اما شما یک فرودگاه یا بندری در سانتورینی پیدا نخواهید کرد. در نقشه های یونانی به سادگی چنین مکانی وجود ندارد. در عوض ، در نقشه ها و کتابهای راهنمای سفر به دنبال Thira بگردید!

سانتورینی مدرن یک ماکن توریستی برای بازدید کنندگان از سراسر جهان است. در ماه های تابستان، روزانه بیش از ده ها کشتی، هزاران و هزاران گردشگر را به این جزیره نه چندان بزرگ می رسانند. خیابان ها با انواع مختلفی از زبان ها پر شده است. رستوران ها از اوایل صبح رزرو می شوند و در غروب آفتاب ، تمام پله ها و گردشگاهها مملو از افرادی است که با دوربین های عکاسی مشغول عکس گرفتن از غروب خورشید هستند.

چرا اکثریت ساختمانهای این جزیره به رنگ سفید و گنبدهای کلیساها آبی رنگ شده اند؟ یک افسانه در مورد آن وجود دارد. هنگامی که ترکها Thira را اشغال کردند، استفاده از رنگهای ملی یونان و جشن تعطیلات یونان ممنوع بود. با این حال ، مردم سرکش، شروع به نقاشی ساختمانهای خود به رنگ پرچم ملی خود کردند: سفید و آبی!

شهرهای Oia و Fira مروارید مدیترانه محسوب می شوند. این شهرها، مکانهای توریستی برای افراد خلاق و مهمتر از همه برای عکاسان ، طراحان و هنرمندان هستند. جذابیت خاص هنری آنها از مکانی بی نظیر در حاشیه دهانه آتشفشانی ناشی می شود. این مکان هم یک منظره خیره کننده دارد و هم اینکه به عنوان مکانی مناسب برای دفاع در برابر دزدان دریایی محسوب می شود. سقف خانه های پایینی غالباً به عنوان بالکن برای خانه های بالایی یا بعضاً به عنوان پیاده رو استفاده می شود. 

یکی دیگر از عناصر منحصر به فرد این معماری محلی، سقف های طاقدار آن است. بر خلاف فرم های سنتی شهری ، خطوط دایره ای نرم به کار گرفته شده که چشم ها را می نوازد. بسیاری از خانه ها ، ویلاها و حتی هتل ها مستقیما در سنگ ها حفر و ساخته شده اند. این در حالی است که علی رغم ظاهر عجیب و فضای داخلی “مانند غار”، این ساختمان ها از کلیه امکانات مطلوب و راحتی بالایی برخوردار هستند.

آب و هوای سانتورینی در ماه های مختلف

مهمترین ویژگی سانتورینی این است که در این شهر اتومبیل وجود ندارد. به همین دلیل است که می توان همیشه از الاغهای بسیار زیبا (سمبل سانتورینی) در خیابانها دیدن کرد. الاغ ها مسئول همه چیز در این جزیره هستند: تحویل کالا به فروشگاه های محلی ، جابجایی چمدان و بیرون آوردن زباله. 

یک راز دیگر وجود دارد اینکه چرا بیشتر بازدید کنندگان به عنوان زوج به این شهر می آیند یا ترجیح می دهند ماه عسل را در Oia بگذرانند. این افسانه می گوید اگر عاشقان نام خود را روی صخره های قرمز در نزدیکی شهر بنویسند ، همیشه عاشق یکدیگر خواهند بود و هرگز از هم جدا نمی شوند.

بهترین زمان برای بازدید از سانتورینی بین اواخر آوریل تا اوایل نوامبر است که هوا گرم و باران کم است. برای هوای گرم ، زندگی شبانه ، شنا و آفتاب گرفتن در ماه بهتر است در ما های ژوئن ، جولای ، آگوست یا سپتامبر به سانتورینی سفر کنید.