رن

  • کشور: فرانسه
  • گروه‌ها: تفریحی
  • جمعیت: 216,268
  • پیش شماره تلفن: 332+
  • منطقه زمانی: (UTC+1 (CET
  • ساعت به وقت محلی :

شهر زیبای فرانسوی رن پایتخت استان برتاین است. با حدود 220000 نفر جمعیت، رن محل زندگی تعداد زیادی از دانشجویان است. شاید، به همین دلیل است که زندگی شبانه پر جنب و جوش در آن رونق دارد، ویژگی ای که همچنان در سراسر جهان به جذب گردشگر می پردازد. رن به دلیل قرار گرفتن در رودخانه های Ille و Vilaine دارای قدمتی طولانی است.

محبوبیت رن را می توان به تعداد زیادی از خیابانهای جالب توجه نشان داد که مرهمی برای چشمان خسته است. در میان آنها، روئه سنت میشل Rue Saint Michel سزاوار ذکر ویژه است. این خیابان که فقط با داشتن کافه های مسکونی مشهور است، نام دیگری برای خودش پیدا کرده است “خیابان عطش و اشتیاق”. هیچ سالی نمی رسد که کسی نتواند این خیابان را پیدا کند. دسترسی به این خیابان در آخر هفته به اوج خود می رسد که جمعیت کثیری از دانشجویان و گردشگران از هر دقیقه از تعطیلات خود لذت می برند.

رن در ماه ژوئیه بسیار شلوغ است. این زمان سالی است که “جشنواره des Tombees de la Nuit” برگزار می شود. در این جشن، همه خیابان های شهر مملو از افرادی است که منتظر اجرای برنامه توسط سرگرمی های خیابانی هستند.

شهر باشکوه رن همچنین در ماه های فوریه، آوریل و ماه مه زنده می شود. بهمن ماه بیایید و به لطف جشنواره Metropole film، شهر به کانون توجه علاقه مندان به فیلم تبدیل می شود. در ماه آوریل، این شهر Mythos را جشن می گیرد، جشنواره ای که شامل فولکلور فرانسوی، داستان های قدیمی و ترانه ها است. در ماه مه، جمعیت دانشجویی شهر را با طوفان و با بزرگترین قدیمی ترین جشنواره دانشجویی در کشور به نام Rock’n Solex جشن می گیرند.

رن در واقع یک مکان عالی برای تعطیلات است. رن همچنین یک بستر فرهنگی غنی را به بازدید کنندگان خود ارائه می دهد. Les Champs Libres که اخیراً ساخته شده است، پیشینه تاریخی برتاین و شهر رن را در خود جای داده است.

رن یک مرکز تجاری شلوغ است. صنایع محلی شامل تولید خودرو و ارتباطات از راه دور است. . رن یک مرکز مهم صنعت پیشرفته است. شرکت های معروف مانند Atos ، SFR ، Orange France Telecom ، Technicolor R&D ، Canon ، Mitsubishi  Alcatel-Lucent ، Texas Instrument ، NXP ، Thales و Logica همه در اطراف رن واقع شده اند.

رن همچنین مقصد مناسبی برای دوستداران غذا است، که می تواند بهترین سبزیجات ارزان قیمت، میوه، ماهی، گوشت و پنیر را در بازار روز شنبه به نام “Le marche des Lices” پیدا کنید.

رن دارای راه های ارتباطی راه آهن، ریلی و هوایی ملی و خط مترو است که در سال 2002 افتتاح شد. ایستگاه قطار این شهر خدمات قطار پر سرعت (TGV) را به پاریس ارائه می دهد. بسیاری از موزه ها، گالری های هنری زیبا، کلیساها، ساختمانهای تاریخی، پارک ها و مراکز خرید وجود دارد که هر کسی را که از این شهر زیبا بازدید می کند می تواند از دیدن آنها لذت ببرد.

باشگاه فوتبال Stade Rennais در سال 1901 تأسیس شد و در لیگ 1 ، بالاترین سطح فوتبال فرانسه بازی می کند. در حقیقت ، رن یکی از اعضای موسس لیگ دسته اول فوتبال فرانسه است.

بهترین زمان بازدید از رن:

بهترین زمان برای بازدید از رن در فرانسه از ماه ژوئن تا سپتامبر است، هنگامی که شما یک درجه حرارت دلپذیر و بارندگی محدود را تجربه می کنید. بالاترین میانگین دما در رن در جولای 23 درجه سانتی گراد است و کمترین میزان آن در ژانویه 8 درجه سانتی گراد است. رن اقلیم اقیانوسی دارد. بارش در تمام ماه های سال در آن بسیار زیاد است.

رن تابستانهای معتدل، پاییز کمی مرطوب و زمستان های بسیار معتدل اما مرطوب را ارائه می دهد. تابستان زمان بسیار خوبی برای بازدید از رن است. در هر زمان مقداری باران پیش بینی می کنید، اما میزان بارش در آگوست کمترین میزان را دارد. بهار نیز زمان مناسبی برای رفتن به رن است. بسیاری از بازدید کنندگان اواخر ماه سپتامبر به این شهر می روند وقتی که جزر و مد کم می شود.

 

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه: