کان

  • کشور: فرانسه
  • گروه‌ها: تفریحی
  • جمعیت: 105,403
  • منطقه زمانی: (UTC+1 (CET
  • ساعت به وقت محلی :

کان Caen در شمال غربی فرانسه، در مرکز منطقه نرماندی واقع شده است. کان که به خاطر مکانهای تاریخی لذت بخش خود شهرت دارد، تنها دو ساعت با شهر پاریس فاصله دارد. همچنین نزدیک به قسمت جنوب انگلیس است که به خط کشتی Caen- Portsmouth متصل شده است.کان  با جمعیت شهری بیش از 400000 نفر، در نزدیکی ساحل واقع شده است، چیزی که بیشتر مورد توجه گردشگران است.

کان، در نورماندی ، یکی از قدیمی ترین شهرهای دانشگاهی در فرانسه است. کان با داشتن بوتیک های نفیس هنر و مد در کنار بازارهای عالی یک تجربه خرید افراطی را فراهم می کند. سلیقه های غنی از نرماندی را می توان نه تنها در غذاهای لبنی و غذاهای دریایی که در رستورانهای عالی کان سرو می شوند بلکه در غذاهای کنار خیابانی و شیرینی فروشی های کنار خیابان نیز تجربه کرد. به طور خاص، محله Vaugueux دارای تعدادی رستوران عالی است.

کان مقصدی است که منتظر کشف شما است…

کان که به دلیل برجستگی تاریخی خود در سراسر جهان شناخته شده است، در زمان ویلیام فاتح چندین ساختمان ایجاد شده را در خود جای داده است. ویلیام فاتح که در تمام دوران حکومت خود در کان زندگی می کرد نیز در این همین منطقه به خاک سپرده شد. با این حال، بسیاری از کارهایی که دارای شکوه تاریخی و معماری هستند، در طول نبرد نرماندی، که توسط آلمانی ها علیه نیروهای متفقین در سال 1944 انجام شد، از بین رفت.

در طی قرون وسطی، این شهر جلوه و جلال و درخشندگی برخاسته از Duke-King را حفظ کرده است. پس از بمبارانهای وحشتناک سال 1944 و برخاستن خاکستر از آن مانند یک ققنوس (نماد دانشگاه آن)، کان توانسته است میراث معماری باشکوه خود را که از جنگ جهانی دوم پدید آمده است، حفظ کند. 

خیابان های باریک با مغازه های سرسبز، یک هتل دریایی درست در قلب شهر و مجموعه پارک ها و باغ هایی که از مدت ها قبل، صاحب نظران مجذوب زیبایی آن بوده اند، انتظار دارند از شما استقبال کنند.

رود اورن Orne در سراسر شهر جریان دارد. چندین رودخانه کوچک برای ارتقاء بهداشت شهری در زیر شهر دفن شده اند، این ویژگی باعث برجسته سازی شهر می شود. مکان های مختلفی وجود دارد که باید هنگام بازدید از کان از آنها بازدید کنید. مشهورترین آنها Chateau de Caen ، Eglise St. Etienne ، Jardin Botanique de Caen ، کلیسای Abbaye-aux-Homses و Parc Festyland است.

Chateau de Caen قلعه ای بود که توسط ویلیام فاتح در سال 1060 ساخته شد و از آن زمان به عنوان پادگان بسیاری از ارتش ها عمل کرده است. یک قلعه قرن یازدهمی که یکی از بزرگترین مجموعه های قرون وسطایی در اروپا و یک قطعه چشمگیر از معماری نظامی است را کشف کنید.  Parc Festyand واقع در بخش غربی کان، منطقه ای سرگرم کننده است که سالانه بیش از 100000 گردشگر را به خود جذب می کند. کلیسای Abbaye-aux-Homses برای خانه ابدی ویلیام فاتح از اهمیت تاریخی برخوردار است. با بازدید از این کلیسای زیبا، در تاریخ جذاب کان قدم بزنید. Jardin Botanique de Caen باغ گیاه شناسی منطقه است و قدمتی چند قرن دارد. Eglise St. Etienne ، که قبلاً با نام Abbaye-aux-Humses شناخته می شد، در سال 1063 ساخته شد و به St. Stephen اختصاص یافت.

بهترین زمان برای بازدید از کان

بهترین ماه ها برای داشتن آب و هوای خوب در کان ژوئن، جولای، آگوست و سپتامبر است. اگرچه این اوج فصل اوج گردشگری است که می تواند از ماه مه تا اواسط اکتبر ادامه داشته باشد. این دوره همچنین نوید دلپذیرترین آب و هوا را می دهد. اگر امیدوار به جمعیت کمتر و نرخ اسکان بهتری هستید، پاییز و بهار می تواند بهترین فصلها باشد، اما بازدید در این مدت احتمالاً به کت نیاز دارد! در زمستان با بهترین نرخ هتل روبرو خواهد شد. به طور میانگین گرم ترین ماه ها جولای، آگوست و سپتامبر است. سردترین ماه ها ژوئن و فوریه است و ماه های بارانی ژانویه، اکتبر، نوامبر و دسامبر است.

دمای هوا در کان

حداکثر دما می تواند تا 22 درجه سانتی گراد افزایش یابد و حداقل دمای آن تا 1 درجه سانتیگراد کاهش یابد.

تابستان: ژوئن تا اوایل سپتامبر. این فصل دارای نور آفتاب کافی است و برای فعالیت در فضای باز و برای شنا در ساحل مناسب است!
پاییز: اواسط سپتامبر و اکتبر. این ماهها گرم است اما بادهای اقیانوسی عصرها را خوشایند می کند.
زمستان: نوامبر تا فوریه. بارندگی شدید و هوای مرطوب.
بهار: مارس تا مه. مقدار زیادی آفتاب با درجه حرارت از 9 درجه سانتیگراد تا 12 درجه سانتیگراد.

بهترین زمان برای بازدید از کان، تابستان (ژوئن، جولای، آگوست و اوایل سپتامبر)، بهار (مارس تا مه) و پاییز (اواسط سپتامبر تا اکتبر) است.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه: