هلند (اروپا)

  • پایتخت: آمستردام
  • واحد پول: یورو
  • زبان رسمی: هلندی
  • شهرهای مهم: آمستردام، روتردام، لاهه، اوترخت، آیندهوون
  • جمعیت: 17,308,133

هلند رتبه چهارم بهترین کشور جهان را دارد. شغل در این کشور زیاد است و خانواده ها از تعادل کاری و زندگی خوبی برخوردار هستند. تقریباً چهار میلیون نفر از میان جمعیت تقریباً 17 میلیون نفری خارجی هستند.

بررسی های جهانی نشان می دهند کودکان هلندی، خوشبخت ترین کودکان جهان هستند.

     دارای شهرهای بسیار جالبی ، طبیعت زیبا و چشم انداز متنوع است. این کشور ، جایی است که نور شهر، بازدید کننده را متحیر می کند. جای تعجب نیست که هلندی ها به نقاشی های مهم تمدن بشری پرداختند. هلند از نظر مهارت انگلیسی (به عنوان زبان دوم) رتبه سوم جهان را دارد. این مهارت به هلندی ها کمک می کند تا کنجکاوی خود را درباره فرهنگ های بیگانه برآورده کنند.

هلند یکی از بالاترین میزان تراکم جمعیت در جهان را دارد. بیش از 17 میلیون نفر در 41.500 کیلومتر مربع مساحت، سکونت دارند که این حدود 500 نفر در یک کیلومتر مربع است. با این حال ، هیچ یک از شهرها، حتی دارای یک میلیون نفر جمعیت نیستند!

هلند یا Netherland؟
مردم غالباً به اشتباه آن را هلند می نامند. در حقیقت ، فقط بخش مرکزی هلند از نظر جغرافیایی به عنوان هلند نامگذاری شده است. این بخش از کشور هم اکنون از دو استان نورد هلند (هلند شمالی) و زوید-هلند (هلند جنوبی) تشکیل شده است. این منطقه شامل شهرهای مهمی همچون آمستردام ، روتردام ، لاهه (دن هاگ) ، دلفت ، لیدن و هارلم است.

جغرافیا و آب و هوا

هلند در شمال غربی اروپا ، در ساحل غربی و شمال غربی دریای شمالی واقع شده است. این کشور با بلژیک از جنوب و آلمان از شرق و شمال شرقی هم مرز است. این کشور همچنین مرزهای دریایی با فرانسه و انگلستان دارد. از طریق ساحل طولانی دریای شمالی (451 کیلومتر) آب و هوای هلند یک آب و هوای دریایی معتدل و مرطوب است. زمستان ها خیلی سرد نیست و تابستان ها خیلی هستند ، تابستان هرگز خیلی گرم نیست.

استانهای هلند
هلند به طور سنتی به 12 استان تقسیم می شود که دارای سرمایه، خودمختاری و اداره خود هستند. هر یک از این استان ها دارای حوزه های مختلف ، تاریخ و سنت های متفاوتی هستند. بنابراین ، بیش از هر کشور دیگری از اروپا، غنای هلند در تنوع خود قرار دارد.

آمستردام پایتخت است ، اما دولت دوست دارد جلسات را فقط در لاهه برگزار کند.

اقتصاد
هلند یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان است. این کشور دارای صنایع و کشاورزی بسیاری در سطح بسیار بالایی از بهره وری است. بزرگترین شرکت های جهان به عنوان Shell و Unilever و همچنین غول های بانکی ING Group و ABN AMRO در هلند مستقر هستند. تولید ناخالص داخلی سرانه 42000 دلار آمریکا است که یکی از بالاترین مقادیر در جهان است. هلند عضو اتحادیه اروپا است و یورو را به عنوان ارز خود پذیرفته است.

  بیش از یک میلیون نفر در پایتخت هلند با نام “آمستردام” زندگی می کنند.

یک واقعیت جالب: بیش از 18 میلیون دوچرخه در هلند (دوچرخه بیشتر از مردم) و حدود 35000 کیلومتر مسیر دوچرخه وجود دارد. در واقع: هلندی ها رهبران دوچرخه سواری جهان هستند.

هلندی ها به دلیل تمرکز زیاد بر فعالیت های بدنی قادر به کاهش استرس هستند. اکثریت قریب به اتفاق، برای ورزش به تعطیلات آخر هفته می روند که آنها را سالم نگه می دارد. آنها از همه کشورهای اتحادیه اروپا فعال تر هستند.

زمان بازدید از هلند؟

هلند برای بازدید در تمام طول سال زیبا است. هر فصل روحیه و جذابیت خاص خود را دارد. در بهار، مزارع گل در حال شکوفایی هستند و بازدید از Keukenhof ضروری است! در تابستان ، می توانید از خورشید و دریا در یکی از سواحل زیبای هلند لذت ببرید. پاییز زمان کشف طبیعت منحصر بفرد بر روی دوچرخه و البته خوردن غذا در یکی از رستوران های عالی هلند است. زمستان در هلند واقعاً جذاب و دلپذیر است. برای خرید کریسمس به یکی از بازارهای کریسمس بروید یا برای اسکیت روی یخ آماده شوید.

هلند مکانی عالی برای نقطه شروع یا پایان یک تور اروپایی است.

یک دوچرخه اجاره کنید و از چشم انداز زیبا لذت ببرید!

همیشه یک کت سبک همراه خود داشته باشید، حتی در تابستان زیرا هنگام وزش باد از دریا، هوا سرد می شود.

دین

هلند یک کشور بسیار سکولار است  با این حال ، کاتولیک رومی همیشه بر ادیان دیگر غالب بوده است. این به دلیل نفوذ مبلغین مسیحی است که بیش از 1600 سال پیش به هلند آمدند. اسلام محدود به اقلیت است اما از نظر اندازه، قابل توجه است. مهاجران مراکش و ترکیه مسئولیت گسترش اسلام را بر عهده داشتند. با این حال ، حملات تروریستی جهانی منجر به تنش های امروز بین مسلمانان و غیرمسلمانان می شود. جامعه یهودی اقلیت بسیار ناچیزی را در هلند تشکیل می دهد. بیش از 140،000 نفر به عنوان پناهنده به هلند سفر کرده بودند و از آزار و اذیت شدید فرار کردند. با این حال ، جمعیت در طول هولوکاست به 35000 کاهش یافت.

مناسبات:

هلندی ها مانند هر کس دیگری دوست دارند مراسم های خاص را جشن بگیرند. یکی از جشن های Sinterklaas است که در 5 دسامبر هر سال برگزار می شود. كودكان كوچك با خوش رفتاری ، هدایای زیبایی بسته بندی شده و غافلگیركننده دریافت می كنند. 

27 آوریل روز کینگ است ، یعنی تولد پادشاه. خانواده های پادشاه با پوشیدن لباس های نارنجی، برای مقابله با فروش های ناجوانمردانه ، خرید های رایگان و … را سامان می دهند و خانواده های پادشاه از دو منطقه روستایی بازدید می کنند که برنامه هایی را برای نمایش عامیانه محلی ترتیب می دهند. شب قبل از روز کینگ، یک شب موسیقی است که در آن نوازندگان با استعداد در سراسر کشور اجرا می کنند.

هلندی ها این جمله را دارند: “خدا زمین را ساخت ، اما هلندی ها هلند را ساختند.” اگر هلندی ها برای محافظت از سرزمین خود ، دفاعی برپا نکرده بودند ، هلند را شستشو می داد. طی قرن ها ، آنها برای بازگرداندن آب دریا و رودخانه ها ، تعدادی کانال ، سد و ایستگاه پمپاژ ساخته اند. آسیاب های بادی چوبی بیش از 600 سال به تخلیه آب از این زمین کمک کردند. امروز منابع دیگری برای کنترل سیلاب و منابع قدرت وجود دارد.

بسیاری از ساکنان برای حمل و نقل در آمستردام ، روتردام ، اوترخت و سایر شهرها دوچرخه سواری میکنند. در هلند سه برابر اتومبیل، دوچرخه وجود دارد.

جهانگردی برای این کشور بسیار مهم است و بازدید کنندگان زیادی برای دیدن هنر ، معماری و گل های هلندی به این کشور سفر می می کنند. گل های لاله یک صنعت بزرگ هستند و هلندی ها سالانه میلیاردها لامپ؛ بیشتر از هر کشور دیگر تولید می کنند.

هلندی ها به طور متوسط قد بلندترین افراد جهان هستند. مردان شش فوت قد (182.5 سانتی متر) و زنان 5 فوت 7 اینچ (170.5 سانتی متر) دارند.