گوا

گوا کوچکترین ایالت هند به لحاظ منطقه جغرافیایی و چهارمین شهر کوچک از نظر جمعیت است و در سواحل غربی هند واقع شده است. گوا به دلیل چشم انداز چشمگیر، سواحل معروف، بناها و کلیساهای حیرت انگیز و زندگی شبانه شلوغ مشهور است. گوا یکی از مکانهای دیدنی توریستی در هند به ویژه در آخر هفته است، زیرا خیلی از بمبئی فاصله ندارد و Panaji به عنوان پایتخت خود و Vasco da Gama به عنوان بزرگترین شهر آن است. این کشور در طول سال تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان را به خود جلب می کند. مکانهای مختلفی برای بازدید و مکانهای دیدنی و جذاب بی شماری در گوا وجود دارد.

این ایالت از زمان های بسیار قدیم یک مرکز مهم تاریخی و فرهنگی بوده است. گوا واقع در سواحل غربی هند، مستعمره سابق پرتغالی با تاریخ پرکار است. این ایالت دارای ترکیبی منحصر به فرد از فرهنگ، هنر و معماری هندی و پرتغالی است که هر ساله تقریبا 2.5 میلیون گردشگر را به سمت خود می کشاند. گوا از لحاظ ظاهری با بقیه هند تفاوت دارد.

سرزمین جادویی گوا سرزمین جشن ها و فستیوال ها است. گوا در درجه اول به دلیل سواحل زیبای خود که با درختان نخل نوسانی و یک زندگی شبانه حیرت آور مجذوب شده است، شناخته شده است. این شهر یک مکان فوق العاده است که فقط با شادی و خوشبختی همراه است. با این حال، به غیر از سواحل، چیزهای بیشتری وجود دارد. این شهر همچنین مقصدی است که جذابیت های دنیای قدیمی را با عجیب و غریب بودن عصر جدید ترکیب می کند و به همین دلیل است که گوا همیشه سالانه مورد بازدید تعداد زیادی از گردشگران ملی و بین المللی قرار می گیرد. دومین جاذبه مهم در گوا، اماکن مذهبی مانند معابد و کلیساهای این شهر است.

گوا یکی از مکانهای توریستی جذاب در هند است که می تواند به همه مسافران با هر بودجه و سلیقه ای که به اینجا می آیند، پیشنهاد شود. همچنین یک مکان محبوب ماه عسل است. زیبایی واقعی گوا در سواحل زیبا، معابد و معماری میراث جهانی آن است. 

گوا همچنین به عنوان ثروتمندترین ایالت هند در نظر گرفته می شود.

جاذبه های دیدنی گوا

جاذبه های دیدنی در گوا برای گشت و گذار

نیازی به گفتن نیست ، سواحل گوا به عنوان زیباترین سواحل جهان شناخته شده است و توسط گردشگران از اقصی نقاط جهان کاوش می شود. سواحل بهترین مکان برای بازدید گردشگران است. صحبت در مورد گوا بدون سواحل زیبایش ناقص تلقی می شود. Anjuna Beah ،Baga Beah ،Arambol Beach و غیره، نام سواحل معدودی هستند که گردشگران را از سراسر کشور و جهان به خود جلب می کنند.

نمایشگاه ها و جشنواره ها هیجان انگیز

گوا و جشنواره ها، یک ترکیب شگفت انگیز است زیرا هر دو بدون یکدیگر ناقص تلقی می شوند. در حقیقت، جشنواره های گوا بیان جمعیت چند فرهنگی است که در آن انواع مختلف نمایشگاه ها و جشنواره ها به شکلی باشکوه برگزار می شود. مشهورترین جشنواره گوا، کارناوال است که به مدت سه روز برگزار می شود و به Intruz شناخته می شود و بزرگترین مرکز جشن “پانجی” و “واسکو دی گاما” است. مردم در طی سه روز از رقص، آواز، نوشیدنی و لذت بردن از غذای مورد علاقه لذت می برند. به عبارت دیگر، رقص ، سرگرمی و تفریح ​​را در همه جای گوا در طول کارناوال مشاهده خواهید کرد. علاوه بر این، انواع مختلف دیگری از جشنواره های اصلی نیز وجود دارد که مانند سایر مناطق کشور به شکلی باشکوه جشن گرفته می شود. همچنین کریسمس و عید نوروز به شکلی باشکوه جشن گرفته می شود زیرا بیشتر گردشگران خارجی ترجیح می دهند با داشتن هوای دلپذیر، وقت خود را در محیطی دلپذیر سپری کنند.

بهترین زمان برای بازدید از گوا

بهترین زمان برای بازدید از شهر ساحلی زیبای گوا بین ماه های اکتبر تا مارس است، هنگامی که فصل موسمی به اتمام می رسد. این زمانی است که دریاها با ساحل های شن و ماسه نرم طلایی آرام می شوند و آسمان با ابرهای متحرک سفید، آبی به نظر می رسد. دمای پایین و دلپذیر باعث می شود اقامت شما لذت بخش تر و به یاد ماندنی تر شود.