هنگ کنگ

  • کشور: چین
  • جمعیت: 7,482,500
  • پیش شماره تلفن: 852+
  • منطقه زمانی: GMT+8
  • ساعت به وقت محلی :

هنگ کنگ مقصدی بی نظیر و شگفت انگیز برای مسافران با تعجب در هر گوشه از آن است. مستعمره سابق انگلیس که 100 سال است که چنین بخش برجسته ای از هنگ کنگ بوده و اکنون برای بسیاری از بازدید کنندگان به یک جاذبه گردشگری محبوب تبدیل شده است. هنگ کنگ شما را با فرهنگ، ساختمان ها، زندگی شبانه، غذا، قایق و اندازه اش خیره می کند و همه این ها با یکی از بهترین فرودگاه های جهان آغاز می شود.

هنگ کنگ قلمرو واقع در جنوب چین، به ویژه جنوب شرقی آسیا است که از شمال با Guangdong  هم مرز است و دریای چین را در جنوب دربر می گیرد.  هنگ کنگ به معنای “بندر معطر” است که احتمالاً از صادرات بخور معطر حاصل می شود.

هنگ کنگ هنوز یک مکان رنگارنگ، هرج و مرج، خارق العاده برای زندگی و بازدید است. هنگ کنگ جایی برای رانندگان نیست، با حدود 380،000 وسیله نقلیه خصوصی برای جمعیتی بالغ بر هفت میلیون نفر. اما این شهر یک اتوپیای حمل و نقل عمومی است. اتوبوس های بزرگ، اتوبوس های کوچک، کشتی ، راه آهن، تراموا  و همه آنها به هم پیوسته اند تا شهر هنگ کنگ را به یکی از پیشرفته ترین شهرهای جهان تبدیل کند.

یکی از بهترین مکان ها برای دیدن چگونگی باورنکردنی بودن هنگ کنگ، در قله برج قله Peak Tower است. قله تراموا به پایین این برج دیدنی و باورنکردنی می رود و سپس به بالا صعود می کند که منظره های خیره کننده ای از شهر، بندر و کوه ها را ارائه می دهد. همچنین در اینجا مغازه ها و موزه ها به همراه پیاده روی های زیبا در اطراف برج قرار دارند. راه دیگر برای دیدن هنگ کنگ سفر با کشتی Star Ferry در حوالی بندر ویکتوریا است که همچنین می تواند در شب نمایشی خوب از “سمفونی چراغ” از ساختمانهای جلوی بندر باشد.

دیزنی لند

بازدید از دیزنی لند به دلیل جذابیت های خاص و حس بی بدیل فرهنگ چینی امری ضروری است. با قدم زدن به داخل آن ، احساس می کنید در سرزمین عجایبی قرار دارید. با همراهی میکی ماوس و دیگر دوستان دیزنی، سفری خارق العاده و جادویی را آغاز می کنید. با داشتن نقاط دیدنی منحصر به فرد و هتل های تم دیزنی، می توانید از دنیای واقعی فرار کنید و رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید. در دسترس بودن غذاهای خوشمزه چینی و آسیایی نیز برای بسیاری از بازدید کنندگان و طرفداران دیزنی فریبنده است.

هنگ کنگ موزه های بسیاری را ارائه می دهد و یکی از بهترین ها موزه تاریخ هنگ کنگ در کاولون Kowloon است. این موزه با گالری های بزرگ، یک شیوه عالی برای زنده کردن تاریخ دارد و می تواند نگاهی اجمالی به گذشته استعماری هنگ کنگ داشته باشد. موزه های دیگر عبارتند از موزه هنر هنگ کنگ که سرامیک های چینی مایل به قرمز و نقاشی های چینی را به نمایش می گذارد و موزه علوم تعاملی هنگ کنگ که برای کودکان فوق العاده است.

بسیاری از کافه ها و رستوران های خوب در هنگ کنگ وجود دارد که طیف گسترده ای از غذاهای خوشمزه از جمله غذاهای چینی، آسیایی، کانتونی و همچنین غربی را سرو می کنند. Dim Sum احتمالاً بهترین غذای معروف کانتونی است که در طول روز و به طور معمول در سبد های بامبو با چای چینی سرو می شود.

اسکان بشر در منطقه کنونی ونگ کنگ به اواخر دوران دیرینه سنگی و اوایل دوران نوسنگی تبدیل می شود. این شهر به عنوان یک دهکده ماهیگیری، در طول زمان، به یک مکان تولید نمک، یک محل تجارت، یک بندر نظامی با اهمیت استراتژیک و در نهایت یک مرکز مالی بین المللی که دارای 10مین تولید ناخالص داخلی در جهان (PPP) است، تبدیل می شود. سرانه حدود 40٪ از ورود سرمایه خارجی به چین را پشتیبانی می کند.

اکنون به طور کامل 115 کشور کنسولگری در هنگ کنگ دارند، بیش از هر شهر دیگری در جهان.

غذا

به عنوان پایتخت آشپزی آسیا، هنگ کنگ با ظرافتهای مختلفی در غذا به وجود می آورد. این شهر تحت تأثیر کشورهای غربی است و برخی از غذاهای آنجا طعم غذاهای چینی و غذاهای غربی را با هم ترکیب می کنند.

بهترین زمان برای بازدید از هنگ کنگ

فصل مسافرتی ایده آل اواخر پاییز است، از اکتبر تا حوالی کریسمس که هوای هنگ کنگ نسبتاً دلپذیر است. به دلیل موقعیت نیمه گرمسیری آن، هنگ کنگ یک مقصد تمام سال است. با این حال، تابستان ها به طور کلی گرم و مرطوب هستند، در حالی که زمستان ها خنک و خشک است. 

مارس – آوریل و اکتبر – نوامبر: این زمان بهترین زمان سال برای بازدید از هنگ کنگ است. در بهار (مارس – آوریل) شبهای بسیار خوبی را می بینید. ماه های اکتبر و نوامبر نیز قابل قبول است. وزش نسیم دلپذیر، مقدار مناسبی از نور آفتاب و دمای معتدل مواردی هستند که پاییز را به زمان ایده آل برای بازدید از این جزیره تبدیل می کنند.

ماه مه – سپتامبر: این فصل طوفانی در هنگ کنگ است و بنابراین یک زمان ترجیحی برای سفر به جزیره نیست. ژوئن تا آگوست زمانی است که شهر تمایل به هوای بسیار گرم و مرطوب دارد. درجه حرارت از 31 درجه سانتیگراد فراتر رفته و رطوبت زیاد آن باعث می شود که کسی نتواند هرگونه فعالیت در فضای باز انجام دهد.

دسامبر – فوریه: هنگ کنگ سردترین هوا را بین دسامبر و فوریه تجربه می کند. در این مدت خشک و ابری باقی می ماند و درجه حرارت می تواند به زیر 10 درجه سانتی گراد کاهش یابد. همچنین، بسیاری از مغازه ها در طول سال نو چینی (اواسط ژانویه تا فوریه) همچنان بسته باقی می مانند.

اگر می خواهید بزرگترین و رنگارنگ ترین جشنواره در هنگ کنگ را تجربه کنید برنامه ریزی کنید تا در سال نو چینی به آنجا بروید که بین 21 ژانویه و 20 فوریه است. در این زمان شهر پر از هیجان و انبوهی از گردشگران است.

بهترین زمان برای خرید در هنگ کنگ

هنگ کنگ در تمام سال بهشت خریداران است، اما یکی از بهترین زمان ها برای معامله از ماه ژوئیه تا اوایل سپتامبر است که بسیاری از خرده فروشان تخفیف های زیادی را برای مشتریان در سواحل این شهر ارائه می دهند. همچنین بسیاری از برچسب های مد را مشاهده می کنید که جدیدترین ظاهر خود را برای پاییز و زمستان نشان می دهند. درست بعد از کریسمس و قبل از سال نو چینی دوره خوب دیگری برای فروش است. اگر می خواهید بزرگترین بازار شبانه هنگ کنگ را تجربه کنید، Temple Street Market واقع در منطقه Yau Ma Tei و منطقه Jordan در Kowloon به استثنای روز اول سال نو چینی در همه سال باز است. بعد از ساعت 7 بعد از ظهر بهترین زمان بازدید است و بیشتر غرفه ها تا نزدیک نیمه شب باز هستند.