دهلی

  • کشور: هند
  • گروه‌ها: تاریخی، تفریحی
  • جمعیت: 16,787,941
  • پیش شماره تلفن: 11 91+
  • منطقه زمانی: UTC+5.30
  • ساعت به وقت محلی :

دهلی پایتخت هند است و به عنوان قلب ملت قلمداد می شود. دهلی نو در سال 1992 تحت قانون سرزمین سرمایه ملی به ایالت تبدیل شد. براساس این سیستم، اختیارات گسترده ای به دولت منتخب داده می شود. دهلی نو نقطه شروع برتر برای تور محبوب مثلث طلایی است که شامل دهلی نو ، جیپور و آگرا است. این شهر به دلیل فرهنگ و میراث غنی شده خود محبوب است. دهلی نو میزبان برخی بناهای تاریخی معروف است و با گذشت زمان در حال توسعه است.

دهلی نو بزرگترین شهر تجاری در شمال هند است.

تأثیر تنوع مذهبی را می توان در شهر همراه با تأثیر فرهنگی مغول ، هندی باستان و انگلیس مشاهده کرد. بسیاری از باغ های زیبا در شهر، به دور از آلودگی و زندگی شلوغ شهر وجود دارد که امکان پیاده روی اوقات فراغت در میان فضای سبز را فراهم می کند.

پایتخت هند به دو بخش مشهور تقسیم شده است که با نام های Purani Dilli یا دهلی قدیم و Nayi Dilli یا دهلی نو شناخته می شوند. دهلی کهن به دلیل فرهنگ و بناهای باستانی خود و کوچه های شلوغ و باریک باستانی اش  بسیار محبوب است. افراد در هر سنی و با هر غلاقه ای می توانند از آنجا لذت ببرند. این شهر در حال حاضر یکی از سریعترین شهرهای در حال تغییر جهان است که توانایی پذیرش تحولات تکنولوژیکی را دارد و ضمن تقویت اتصال جهانی ، با رشد سریع جمعیت مقابله می کند.

چیزی جز بهترین زمان برای بازدید از این سرزمین باشکوه وجود ندارد اما دوره بین اواسط اکتبر تا اواسط مارس به عنوان زمان ایده آل برای کسانی که با تابستان های راجستان (بزرگ‌ترین ایالت هندوستان) آشنا نیستند در نظر گرفته می شود. دلیل این است که هوا در این زمان دلپذیر باقی می ماند.

سفر به راجستان در تابستانها توصیه نمی شود زیرا می تواند یک سفر ناراحت کننده برای کسانی باشد که از کشورهای سردسیر به این منطقه آمده اند. دما در راجستان در تابستان از 45 تا 48 درجه سانتی گراد متغیر است. ماه مه و ژوئن گرمترین ماه های راجستان به حساب می آیند. در تابستان، روزها بسیار گرم است اما شبها سرد است.

دهلی نو

دهلی نو یک کلان شهر شلوغ است که ترکیبی شگفت انگیز از مدرنیزاسیون و باستان و یکی از سریعترین شهرهای در حال رشد هند است. این یک تقابل دلپذیر با خیابان های پیچ خورده دهلی کهن است. غنی شده با تاریخ و فرهنگ. راه های چشمگیر و ساختمان های امپراطوری دهلی نو در لیست جاذبه های هند گنجانده شده است. مقبره همایون، خانه دهلی گاندی جی Gandhi Ji’s، محلی که وی در آن کشته شد ، همگی در دهلی نو واقع شده است که هر سال تعداد زیادی از گردشگران را به خود جلب می کند. معبد Akshardham، دروازه هند و Gurudwara Bangla برخی از جاذبه های مهم دهلی نو هستند.

ترافیک دهلی نو به دلیل افزایش جمعیت و وسایل نقلیه همچنان شلوغ و آشفته است. شخص باید در زمان مسافرت در داخل شهر در مورد کرایه تاکسی و اتومبیل چانه زنی کند. 

آب و هوا:

هند به دلیل وسعت زیاد، دارای آب و هوای متنوعی است و تقریباً در تمام سال می توان به آن سفر کرد. این کشور در یک سال سه فصل دارد – فصل تابستان، فصل موسمی و فصل زمستان. معمولاً بهترین زمان برای بازدید در زمستان (نوامبر تا فوریه) است، اگرچه تغییرات منطقه ای وجود دارد. فصل بارندگی از ژوئن تا سپتامبر است. و فصل موسمی از اکتبر تا نوامبر است. تابستان (مارس تا اردیبهشت) همه جا گرم است، به جز تپه ها.

بهترین زمان برای بازدید

از اکتبر تا مارس به دلیل داشتن هوای خنک اما آفتابی بهترین زمان برای بازدید است. شبها در ماه دسامبر و ژانویه می تواند بسیار سرد باشد.

زبان

اگرچه انگلیسی به طور کلی برای اهداف رسمی و تجاری استفاده می شود ، هندی زبان رسمی است و توسط اکثر مردم صحبت می شود. پنجابی و اردو نیز معمولاً صحبت می شود.

زمان آن رسیده است که این شهر را که نمادی از گذشته های غنی و پر رونق کشور است جشن بگیریم. یایید و از پنجره به بیرون بنگرید و یک شهر کاملاً جدید را با داستانها و تجربیات بیشمار کشف کنید.

علاوه بر مترو، که تمام نقاط دیدنی دهلی را به مرکز شهر و همچنین بیشتر حومه ها متصل می کند، یک راه جالب برای کشف دهلی با رزرو تور اتوبوس HOHO است. اتوبوس های Hop on- Hop off، معروف به HO – HO، توسط گردشگری دهلی برای بازدیدکنندگانی که مایل به بازدید از شهر در یک روز واحد هستند معرفی شده است. با وجود گزینه های زیاد حمل و نقل، بازدید کنندگان می توانند به هر کجا که می خواهند بروند. مکانهای زیادی برای دیدن وجود دارد و کارهای بسیاری در اینجا می توان انجام داد.