برن

  • کشور: سوئیس
  • گروه‌ها: تاریخی، تفریحی
  • جمعیت: 140.000
  • پیش شماره تلفن: 31
  • منطقه زمانی: GMT+1
  • ساعت به وقت محلی :

برن مرکز سیاسی سوئیس و میراث یونسکو است. این شهر در فلات سوئیس در کانتون برن واقع شده است این شهر بخاطر کیفیت بالای زندگی، ارائه فرهنگی مناسب و جاذبه های گردشگری مشهور است. برن همچنین دارای سازمان ها و شرکت های بین المللی است که این شهرت را به خاطر مکانی برای تحقیق و دانش به دست آورده است. 

برن در بین شهرهای ژنو و زوریخ و در نزدیکی رشته کوه های آلپ واقع شده است.  ساختمان های تاریخی ، کوچه های زیبا و بناهای دیدنی و دیدنی چشمگیر شهر قدیمی برن را تشکیل می دهند. 

شهر قدیمی برن نمونه ای مثبت از شهری است که ساختار شهری قرون وسطایی خود را حفظ کرده است. این در حالی است که به مرور زمان به عملکردهای پیچیده پایتخت یک کشور مدرن پاسخ می دهد.

شهر برن ، که در سال 1191 تأسیس شد و اولین بار در سال 1208 در یک سند به آن اشاره شد، تبدیل به بزرگترین شهر اشرافی در شمال آلپ و یک قدرت بزرگ در کنفدراسیون قدیمی سوئیس شد.

برن محل زندگی انقلابی روس ولادیمیر لنین بود که چند سال در آنجا ماند.

در طول جنگ جهانی دوم، آلمانی ها نقشه های تهاجم مفصلی را ترسیم کردند، اما سوئیس هرگز مورد حمله قرار نگرفت. در سال 1983، شهر قدیمی-تاریخی برن به میراث جهانی یونسکو اضافه شد. این شهر از سه طرف توسط رودخانه Aare احاطه شده است. طرح جمع و جور آن از زمان ساخت آن در طی قرن دوازدهم تا پانزدهم، اساساً بدون تغییر مانده است.با وجود آتش سوزی بزرگ در سال 1405 که پس از آن بخش اعظمی از شهر در ماسه سنگ ساخته شد و تلاش های اساسی در ساخت و ساز در قرن 18 صورت گرفت، اما شهر قدیمی برن شخصیت قرون وسطایی خود را حفظ کرده است.

برج Zytglogge برج قرون وسطایی در شهر قدیمی برن است. این برج در اوایل قرن سیزدهم ساخته شده که به عنوان برج نگهبانی، زندان، برج ساعت، مرکز زندگی شهری و یادبودهای مدنی خدمت کرده است. با وجود بسیاری از بازسازی ها و نوسازی های بسیار این برج 800 ساله ، Zytglogge همچنان یکی از شناخته شده ترین نمادهای برن و قدیمی ترین بنای تاریخی شهر است و با داشتن ساعت نجومی قرن پانزدهم، یکی از جاذبه های مهم گردشگری است.

موزه هنرهای زیبا برن که در سال 1879 در برن تأسیس شد، قدیمی ترین موزه هنر در سوئیس با یک مجموعه دائمی است. منابع آن از دوران قرون وسطی تا به امروز جریان دارد. در این خانه آثاری از Paul Klee ، Pablo Picasso ، Ferdinand Hodler ، Meret Oppenheim ، Ricco Wassmer و Adolf Wolfli قرار دارد. این مجموعه شامل بیش از 3000 نقاشی و مجسمه و همچنین 48000 نقاشی ، چاپ ، عکس ، فیلم است.

موزه تاریخی برن دومین موزه بزرگ تاریخی در سوئیس است. این موزه شامل مجموعه های مربوط به تاریخ برن از دوران ماقبل تاریخ تا به امروز و سایر آثار باستانی در معرض نمایش دائمی از آسیا، اقیانوسیه، آمریکا و مصر است. موزه انیشتین که نخستین بار به عنوان یک نمایشگاه موقت در سال 2005 ساخته شد، به موزه ای اختصاص داده شده که به زندگی و کار آلبرت انیشتین می پردازد. انیشتین در حالی که در برن زندگی می کرد ، تئوری نسبیت را توسعه داد.

باغ گل رز یکی از زیباترین پارک های شهر برن است و منظره ای بی نظیر از پشت بام های شهر قدیمی برن، مینستر و حلقه رودخانه Aare را به نمایش می گذارد. شکوفه های گیلاس دلربا در فصل بهار ، حدود 250 نوع گل سرخ شکوفه در تابستان ، شورش رنگ در پاییز و ایوان های دنج دلپذیر در رستوران Rosengarten در ماه های زمستان ، بازدید از باغ گل سرخ را بدون توجه به فصل ، خاص می کند.

زبان رسمی در برن آلمانی است. سوئیس چهار زبان ملی ، آلمانی ، فرانسوی ، ایتالیایی و رومانیایی دارد. تقریباً دو سوم جمعیت ، سوئیس-آلمانی صحبت می کنند.

بهترین زمان برای سفر به برن:

آوریل تا سپتامبر بهترین زمان برای رفتن به برن است. بهار دیررس برای روزهای طولانی و هوای مناسب توصیه می شود. تابستان نیز زمان خوبی برای بازدید از برن است. دمای ماه آگوست بسیار دلپذیر است. ماه ژولای تا اواسط آگوست، فصل تعطیلات است، بنابراین ممکن است برخی از رستوران ها در طی این مدت برای برخی اوقات بسته شوند.