ارمنستان (آسیا)

  • پایتخت: ایروان
  • واحد پول: درام ارمنی
  • زبان رسمی: ارمنی
  • شهرهای مهم: ایروان، گیومری، وانادزور، اچمیادزین
  • جمعیت: 3,092,000

ارمنستان در کجا واقع شده است؟

ارمنستان (نام رسمی جمهوری ارمنستان)، همراه با ایران، چین، یونان، مصر و ژاپن، جز شش کشور باستانی است که هزاران سال پیش به وجود آمده اند. علاوه بر این، ارمنستان اولین کشوری است که مسیحیت را به عنوان دین رسمی پذیرفت.

ارمنستان در غرب آسیا، در جنوب قفقاز واقع شده است و با ایران، گرجستان، آذربایجان و ترکیه هم مرز است. پایتخت ارمنستان، ایروان و زبان رسمی آن، ارمنی است. بلندترین قله آن، آرگاتس است. اقلیت های مهم ملی در ارمنستان ایزدی ها، روس ها، آشوری ها، یونانی ها، یهودیان و … هستند. در ارمنستان، شما فقط باید درام ارمنی پرداخت کنید.

آب و هوای ارمنستان:

آب و هوای ارمنستان قاره است و تمامی فصول را دارد؛ زمستان های سرد و تابستان های گرم. در فصل زمستان، دمای هوا بین -12 تا -15 درجه سانتی گراد و در فصل تابستان در مناطق کوهستانی +25 درجه و در دره آرارات بین +35 تا +38 درجه سانتی گراد است.

امنیت در ارمنستان:

کشور ارمنستان بسیار امن تر از بسیاری از کشورهای توسعه یافته اروپایی است. میزان جرم در ارمنستان بسیار کم است. شهروندان و مهمانان می توانند به راحتی در هر زمانی که بخواهند، در کشور راه بروند. در شرایط اضطراری می توانید همیشه به یک پلیس مراجعه کنید. جوانان ارمنی به هر دو زبان انگلیسی و روسی مسلط هستند ولی نسل های قدیمی تر تنها روسی صحبت می کنند.