آذربایجان (آسیا)

  • پایتخت: باکو
  • واحد پول: منات
  • زبان رسمی: آذربایجانی
  • شهرهای مهم: باکو، نخجوان، شیروان، لریک
  • جمعیت: 10,000,000

این منطقه سرشار از ذخایر نفت و گاز است که در نزدیکی سطح قرار دارد

آب و هوای آن باعث می شود هر چهار فصل را همزمان تجربه کنید! اشکال معماری پیچیده ، آسمان خراش های گرانبها و بناهای مدرن شهری که به سبک اروپایی اجرا شده اند با سازه های مختلف قدیمی و کاخ ها و قلعه های باستانی دست به دست می شوند.

اولین انسانها بیش از 1.5 میلیون سال پیش در قلمرو جمهوری آذربایجان امروزی سکونت داشتند. تا به امروز ما می توانیم اثری از مردم باستان پیدا کنیم: معبد زرتشتیان آتشگاه، شهر Shamakhi ،hukhur Gabala ،Sheki و مطمئناً، باستان شناسی Gobustan، معروف به نقاشی های سنگی بی شمار، که قدمت آن بین 4 تا 5 هزار سال است !

می توانید یک زندگی کاملاً متفاوت در باکو، پایتخت زیبای آذربایجان، در قفقاز  بزرگترین شهر و در خزر بزرگترین بندر را ببینید. جاذبه ها و اماکن تاریخی این شهر فراوان است: بلوار باکو، که بدون تحسین و شگفتی نمی توان از آن گذشت. میدان پرچم ملی با دومین پرچمدار بلند جهان؛ شهر قدیمی (Icheri Shakher) با ساخت و سازهای قدیمی؛ برج های شعله – بلندترین ساختمان های آذربایجان که از نظر ظاهری سه زبانه شعله دارند. مرکز Heydar Aliyev، جدیدترین مرکز فرهنگ که در سال 2014 به عنوان بهترین طراحی جهان شناخته شد و خیلی های دیگر.

مردم آذربایجان دوست داشتنی، مهمان نواز، روشن فکر و همیشه خواهان کمک به مردم هستند، در حالی که غذاهای غیرقابل توصیف آذربایجانی برای سلامتی بسیار مفید است.

موقعیت جغرافیایی

جمهوری آذربایجان در قسمت جنوب شرقی قفقاز جنوبی واقع شده است. این کشور با روسیه، گرجستان، ایران، ارمنستان و ترکیه هم مرز است. از شرق این کشور توسط دریای خزر محصور می شود. تقریباً نیمی از قلمرو آذربایجان دارای مناطق کوهستانی است. اسپانیا، یونان، ترکیه و کره به طور موازی با جمهوری آذربایجان قرار دارند. چندین جزیره کوچک در دریای خزر نیز بخشی از قلمرو آذربایجان را تشکیل می دهند.

آذربایجان یک کشور سکولار دموکراتیک است که بر اساس قانون اداره می شود. جمهوری آذربایجان یکی از کشورهای CIS است. حدود 99.2٪ مردم مسلمان هستند.