مسکو

  • کشور: روسیه
  • گروه‌ها: تاریخی، تفریحی
  • جمعیت: 12,506,468
  • پیش شماره تلفن: 7+
  • منطقه زمانی: UTC+3
  • ساعت به وقت محلی :

مسکو

آشنایی با مسکو:

مسکو، پایتخت کشور روسیه، بزرگترین شهر روسیه و همچنین بزرگترین شهر اروپا و یکی از بزرگترین شهرهای دنیا است. مسکو یکی از شهرهای جهانی است که بدلیل جمعیت و اقتصادش،تاثیر به سزایی در جهان دارد. این شهر، قطب اصلی حمل و نقل، مرکز سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی روسیه می باشد.

سن واقعی مسکو، ناشناخته است. افسانه هایی در این باره وجود دارد که گفته می شود پیدایش مسکو به دوران باستان برمیگردد. 

مسکو در مرکز بخش اروپایی روسیه، بین رودخانه های اوکا و ولگا واقع شده است. آب و هوای این شهر قاره ای معتدل است. یخ های سنگین و گرمای شدید نادر در مسکو نادر است.

متوسط دما در ماه ژانویه 7.2- درجه سانتی گراد و در ماه جولای، 20.4+ درجه سانتی گراد است. این شهر یک نهاد فدرال جداگانه در فدراسیون روسیه دارد. این فدرال، کوچکترین فدرال در سطح زمین است.

نام این شهر و نام بسیاری از شهرهای جهان،هم نام با نام رودخانه ای است که شهر در کنار آن واقع شده است (رودخانه مسکو). این رودخانه به مدت طولانی پیش از رسیدن به این شهر، نامیده شده است. مشخص نیست چه کسی این نام را برای آن قرار داده و چه معنی دارد.

مسکو؛ پایتخت تماشایی روسیه

مسکو 6 فرودگاه، 9 ایستگاه راه آهن و 3 رودخانه دارد. مسکو یک مترو پیشرفته شگفت انگیز دارد. ایستگاه اول آن در سال 1935 ساخته شد. به طور متوسط، مترو در حدود 7 میلیون مسافر در روز حمل می کند.

این شهر بزرگترین مرکز مالی روسیه است. حدود نیمی از بانک های روسیه در مسکو قرار دارند. اکثر شرکت های بزرگ دفاتر اصلی در مسکو دارند، اگر چه تولید کنندگان آن ممکن است هزاران کیلومتر دورتر از شهر مستقر باشند. 

این شهر همچنین  یک مرکز علمی بزرگ است. بسیاری از موسسات علمی، تحقیقاتی در بسیاری از شاخه ها از جمله انرژی هسته ای، میکرو الکترونیک، فضانوردی انجام می دهند. 

فرودگاه های اصلی مسکو؛ فرودگاه بین المللی ونوکووا، فرودگاه بین‌المللی دوموده‌دوو و فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو است.


مکان های دیدنی مسکو همراه با تصاویر 360 درجه


بهترین زمان سفر به مسکو:

میانگین آب و هوا در این شهر بسته به فصل تغییر می کند. جولای و آگوست گرم ترین ماه های پایتخت روسیه هستند. متوسط دما 19 درجه سانتیگراد است و اغلب از 30 درجه سانتیگراد فراتر می رود.

با توجه به آب و هوای قاره ای و کلان شهری، در اوج دما هوا، احساس به جوش آمدن خواهید کرد. ژانویه سردترین ماه سال است که میانگین دمای آن 8- درجه سانتی گراد  است.

نکته: بهترین زمان برای بازدید از مسکو اواخر بهار – اوایل ژوئن است. این دوره زمانی است که هوا برای گشت و گذارهای طولانی بسیار مناسب است.

دمای هوای روسیه در تمامی ماه های سال

گروه:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه: