سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ

آشنایی با سنت پترزبورگ:

سنت پترزبورگ یکی از زیباترین شهرهای جهان است که تمام موارد لازم برای تجربه یک سفر فراموش نشدنی را دارد. هنرزیبا،معماری باشکوه، شب زنده داری رام نشده، یک تاریخ فوق العاده و سنت های فرهنگی غنی است که برخی از بزرگترین ادبیات، موسیقی و هنرهای تجسمی جهان را الهام بخش خود قرار داده است. از گرگ اسرارآمیز شبهای سفید تا ضرب و شتم اپرا و رقص باله در شبهای جادویی زمستان، سنت پترزبورگ در هر فصلی جذاب و فریبنده بوده است. 

این شهر که در گذشته در سالهای 24-1914 پتروگراد و در سالهای 91-1924 لنینگراد نامیده می شد، شهر و بندری در شمال غربی روسیه می باشد. سنت پترزبورگ یک مرکز بزرگ فرهنگی و تاریخی، با مساحت 640 کیلومتری است که تنها 7 درجه در جنوب دایره قطب شمال قرار دارد. 

سنت پترزبورگ یک شهر در ساحل خلیج فنلاند است. به دلیل معماری منحصر به فرد این شهر اغلب به نام “ونیز شمالی” نامگذاری شده است. پترزبورگ نیز برای فضای خلاق خاص خود که هنرمندان، شاعران و رویاپردازان را جذب می کند بسیار مشهور است.

این شهر دومین شهر بزرگ روسیه و یکی از بزرگترین شهرهای جهان است. سنت پترزبورگ از زمان تاسیس آن (در سال 1703) نقش مهمی در تاریخ روسیه ایفا کرده است. 

برای دو قرن (1918-1712) پایتخت امپراتوری روسیه بود. سنت پترزبورگ از لحاظ معماری، به عنوان یکی از پر زرق و برق ترین شهرهای اروپا شناخته می شود. این شهر به عنوان “پنجره ای در اروپا” شناخته می شود که توسط سزار پطرس تاسیس شد. این شهر به صورت غیر رسمی پایتخت فرهنگی روسیه و بسیاری از شهرهای اروپا است و در تلاش برای رقابت ابدی با مسکو است.

شب های سفید سنت پترزبورگ

شهر شبهای سفید:

شبهای سفید یک نماد خاص سنت پترزبورگ است. این یک پدیده طبیعی غیر معمول است که در اواسط ماه مه تا اواسط ژوئیه شب، تاریک نیست. بسیاری از رویدادها در سنت پترزبورگ در این زمان برگزار می شود. یکی از برجسته ترین های آنها، جشن پایان سال تحصیلی دانشجویان است با عنوان “بادبان های سرخ” که بزرگترین جشن فضای باز روسیه است، یاد می شود. 

شهر پل ها:

بیش از 300 پل در سن پترزبورگ وجود دارد: 21 پل متحرک، 24 پل عابر پیاده، 297 پل حمل و نقل. هر پل دارای نام خاص خود است: Tovarischesky (پل دوستان)، Teatralny (پل تئاتر)، Bumazhny (پل کاغذی) یا Potseluev Most (پل بوسه) که در میان عاشقان بسیار محبوب است. پل آبی، بزرگترین پل از نوع خود در جهان است (97.3 متر)، در حالی که پل الکساندر نوسکی طولانی ترین پل از نوع خود در جهان است (905.7 متر).

شهری با عمیق ترین زیر زمین در جهان:

مترو سن پترزبورگ متشکل از 5 خط و 67 ایستگاه است که بیشتر آنها 20-80 متر عمق دارند. طولانی ترین پله برقی 150 متر طول دارد و “عمیق ترین” ایستگاه Admiralteyskaya است که 86 متر زیر زمین است.

شهر ملیت های مختلف:

پایتخت شمالی، میزبان 270 جامعه مذهبی،229 سازمان مذهبی؛ از جمله ارتدوکس، کاتولیک، کلیساهای پروتستان ، کنیسه ها و مساجد و حتی کلیسای بودایی است.

سنت پترزبورگ مرکز فرهنگی جهان:

سنت پترزبورگ به صراحت پایتخت فرهنگی جهان نامیده شده است. مرکز تاریخی این شهر توسط یونسکو محافظت می شود. این شهر دارای موزه های معروف جهان، تئاترها، گالری ها، بناهای معماری، موسسات فرهنگی و آموزشی است. هرمیتا، کلیسای سنت ایزاک، کتابخانه ملی روسیه و موزه روسیه فقط چهار تای آنها هستند. بسیاری از مردم از این شهر بازدید می کنند تا خود را با فرهنگ غنی روسیه آشنا کنند. بازدید از بهترین نمایش ها، کنسرت ها، نمایشگاه ها و جشنواره ها.


آشنایی با مکان های دیدنی سنت پترزبورگ 


 

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه: