آنتالیا

  • کشور: ترکیه
  • گروه‌ها: تفریحی
  • جمعیت: 1,203,994
  • پیش شماره تلفن: 0242
  • منطقه زمانی: UTC+3
  • ساعت به وقت محلی :

آنتالیا شهری است که سه تا از چهار فصل آن بهار و دیگری تابستان است، جایی که می توانید صبح ها در کوهی باشکوه اسکی کنید و بعد از ظهر در آب های عمیق آبی مدیترانه شنا کنید.

هنگامی که پادشاه آتالوس Attalos برای اولین بار آنتالیا را دید ، آن را “بهشت روی زمین” نامید. خاک حاصلخیز و بندر طبیعی آن باعث شده است که این شهر در زمان های مختلف برای مهاجران مطلوب باشد. بنابراین ، آنتالیا فرهنگی غنی و تاریخ برجسته دارد. 

امروزه شهر آنتالیا یک قطب فرهنگی و گردشگری مهم است که برای جلب رضایت توریست ها، از پیشنهادات زیادی برخوردار است. این منطقه تقریبا نیمی از گردشگرانی را که به ترکیه می آیند، جذب می کند و هتل های جدید با استانداردهای بالا را ارائه می کند.

آنتالیا دومین مقصد محبوب توریستی ترکیه پس از استانبول شناخته می شود.

منطقه تاریخی قدیمی شهر آنتالیا معروف به Kaleici با چشم اندازهای زیبای بندرگاهی و دیوارهای مستحکم قرون وسطایی احاطه شده است که قدمت آنها به قبل از دوره های رومی و بیزانس باز می گردد و بارها بازسازی شده است. در حال حاضر آنتالیا با سرعت در حال رشد است که با داشتن آب و هوای بکر و دلپذیر در تمامی سال، از گردشگرانی زیادی برخوردار است.

Old Town آنتالیا جایی است که توریست ها می توانند بسیاری از قدیمی ترین جاذبه های شهر و مساجد بیشماری را در آنجا پیدا کنند. سواحل این شهر چیزی متفاوت را ارائه می دهد و همیشه در طول تابستان بسیار شلوغ است.

اگرچه درست است که بگوییم آنتالیا از موزه ها ، آثار باستانی و اطلاعات تاریخی کمی برخوردار است، اما جاذبه هایی در این شهر وجود دارد که ارزش کمی وقت دارند. موزه آنتالیا واقعاً برجسته است و بینشی از گذشته های رومی و عثمانی این شهر ارائه می دهد. از دیگر موزه های خوب، موزه Suna و Inan Kirac Kaleici هستند. موزه های دیگری در شهر ساحلی آلانیا در انتظار شما هستند.

سواحل زیبا در منطقه آنتالیا

بلک: بلک برای تعطیلات خانوادگی و تعطیلات گلف ایده آل است. اگر به دنبال هتل های لوکس 5 ستاره هستید ، به Belek یک مکان تفریحی ایده آل برای استراحت لوکس در ترکیه نگاهی بیندازید. بلک با داشتن 11 زمین گلف، به یک مقصد مهم گلف مدیترانه تبدیل شده است. مرکز گردشگری بلک ، در 36 کیلومتری شرق آنتالیا و درست در جنوب Serik در سواحل مدیترانه واقع شده است که با سواحل ، هتل های لوکس ، زمین های گلف سرسبز و سایر تفریحات عالی، مکان گردشگری فوق العاده ای است. در واقع گلف یکی از اصلی ترین دلایل وجود بلک است.

کمر: اصلی ترین جمعیت توریستی اروپای شرقی ، عاشق هتل های همه منظوره کمر هستند که در مقابل دریای مدیترانه قرار دارند و از مناظر شگفت آور غروب خورشید برخوردار هستند. این هتل ها، با داشتن ورزش های آبی ، برای هر کسی که به دنبال تفریح و سرگرمی است، تمیز و ایده آل است. کمر برای کسی که از تماشای سواحل زیبا و جنگل، و بودن بر فراز کوههای بلند لذت می برد، مناسب است.

کمر بیشتر مورد توجه گردشگران آلمان ، روسیه ، اوکراین ، هلند و کشورهای اسکاندیناوی است. یک روز عالی در سواحل کمر یکی از محبوب ترین کارهایی است که در کمر انجام می شود. آب و هوا در کمر نیز بسیار عالی است. کمر از هوای عالی مدیترانه ای که در تابستان گرم و خشک است ، در زمستان مرطوب و معتدل است، بهره می برد.

در حالی که آلانیا به خاطر زندگی شبانه و امکانات تفریحی بسیار مشهور است، کمر؛ یک استراحتگاه کوچک در غرب آنتالیا، باعث می شود بازدید کنندگان، عاشق محیط های باشکوه و چشم اندازهای زیبا شوند.


متوسط دمای روزانه آنتالیا در ژانویه: 15 درجه سانتی گراد
متوسط دمای روزانه آنتالیا در جولای : 33 درجه سانتی گراد