ابوظبی

ابوظبی پایتخت و دومین شهر پرجمعیت امارات متحده عربی است. این شهر در قسمت جنوب شرقی شبه جزیره عربستان واقع شده و در مرکز کشور است. نام “ابوظبی” به معنای پدر آهوان به زبان عربی است و تصور می شود از داستان های عامیانه و فراوانی آهوها در این منطقه سرچشمه گرفته است.

ابوظبی به دلیل داشتن ذخایر نفتی بیکران یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان است. این ثروت همچنین منجر به سرمایه گذاری های قابل توجه در زمینه زیرساخت ها و ایجاد یک مقصد گردشگری لوکس و مدرن شد.

حتی اگر ابوظبی مکان های باستانی بسیاری داشته باشد که قدمت آنها به اولین تمدن ها بر می گردد، اما خود این شهر با جامعه متنوع و چند فرهنگی بسیار جدید است. امروزه این شهر به خاطر جزایر دست ساز و منظره ای قابل توجه با آسمان خراش های عظیم مشهور است.

ابوظبی شهری مدرن و مهیج است. این شهر هر ساله نفوذ توریستی خود را گسترش می دهد.

حمل و نقل از فرودگاه بین المللی ابوظبی به مرکز شهر

فرودگاه بین المللی ابوظبی در 30 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است. می توانید از طریق اتوبوس، تاکسی یا اتومبیل های کرایه ای به مرکز شهر برسید. خط اتوبوس A1 شما را به مرکز شهر می برد. اتوبوس ها از حاشیه پایین ترمینال 1 و 3 و درست در خارج از ترمینال 2 هر 40 دقیقه حرکت می کنند. این سفر 4 درهم هزینه دارد و تقریباً 45 دقیقه طول می کشد.

تاکسی های لوکس زیادی در فرودگاه وجود دارد که می توانند شما را به مرکز شهر ببرند. رانندگان بسیار آموزش دیده هستند و از شهر آگاهی دارند. تاکسی ها از فرودگاه دارای 25 درهم قیمت هستند و برای هر کیلومتر 1.6 درهم هزینه دارند.

همچنین با اتومبیل اجاره ای می توانید از شهر لذت ببرید. خدمات کرایه اتومبیل هواپیمایی پگاسوس پیشنهادات خوبی برای شما دارد.

حمل و نقل عمومی در ابوظبی

برای گردش در اطراف شهر می توانید از اتوبوس و تاکسی استفاده کنید. شهرداری ابوظبی نقشه تفصیلی از شبکه اتوبوس شهری و برنامه ها را ارائه می دهد. برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به کارت Halifat قابل شارژ نیاز دارید. آنها در هر ایستگاه اتوبوس به مدت 5 درهم در دسترس هستند. تاکسی ها یکی دیگر از راههای مناسب برای سفر در ابوظبی است زیرا این شهر دارای بزرگراه های چند لایه خوبی در تمام نقاط شهر است.

هزینه تاکسی 1.82 درهم برای هر کیلومتر است و 12 درهم حداقل کرایه است. (2019)

بهترین زمان برای سفر به ابوظبی

ابوظبی معمولاً در تمام سال بسیار گرم و خشک است. اگرچه درجه حرارت همیشه به طور متوسط زیاد است اما هوا از ماه دسامبر تا آوریل سردتر می شود. گرم ترین ماه آگوست و سردترین ماه ژانویه است. پیشنهاد می کنیم در فوریه، مارس یا آوریل از ابوظبی دیدن کنید. همچنین توصیه می شود حداقل دو یا سه روز در شهر ابوظبی بمانید تا از شهر و همه مناظر آن لذت ببرید.

جشنواره هایی در ابوظبی

چندین رویداد و جشنواره در ابوظبی در طول سال برگزار می شود. شما می توانید سفر خود را در اطراف این رویدادها و جشنواره ها برای جذابیت متفاوت برنامه ریزی کنید.

جشنواره موسیقی العین (ژانویه)
جشنواره خرید ابوظبی (مارس)
جشنواره تاریخ لیوا (ژوئیه)
جشنواره الظفره 2019 (دسامبر)

جاذبه های دیدنی ابوظبی

ابوظبی یک سرمایه آینده محور و چند وجهی است. طبیعت جهان وطنی آن همراه با تأثیرات فرهنگی محلی، ترکیبی را ایجاد می کند که بسیار مدرن و بی نظیر است. جاذبه های نفس گیر بسیاری در ابوظبی وجود دارد که تجربه کردن آنها در هر جای دیگر غیرممکن است.

مسجد بزرگ شیخ زاید

مسجد بزرگ شیخ زاید بزرگترین مسجد امارات متحده عربی است. دیدن این مسجد باشکوه با سنگ های تمام مرمر و طلای زیبا، تجربه ای بی نظیر است. این مسجد حاوی بزرگترین فرش یک تکه در جهان است. روزانه تورهای راهنمای زیادی برای مسجد برگزار می شود و از شما انتظار می رود که آداب لباس پوشیدن را رعایت کنید. زنان مجبورند داخل مسجد روسری بپوشند و شانه ها و زانوها را بپوشانند. از مردان انتظار می رود زانوها و آرنج خود را بپوشانند.

ساحل کورنیش

کورنیش ساحل عالی ابوظبی است که حدود 6 کیلومتر دارای ساحل شنی و پیاده روی است. بسیاری از هتل ها و مناطق خرید در اینجا واقع شده اند. این مناظر بسیار دیدنی است. همچنین در کورنیش چیزهای زیادی برای تفریح وجود دارد مانند رستوران های تاپ، پارک ها و ورزش های آبی.

جزیره سادیات

جزیره سادیات پناهگاه فرهنگی تازه در حال ظهور ابوظبی است. این جزیره در فاصله 500 متری از ساحل اصلی واقع شده است و میزبان بسیاری از فعالیت های فرهنگی مانند اجرای زنده، نمایشگاه های معاصر و کنسرت ها است. همچنین بسیاری از موزه های مدرن در جزیره سادیات وجود دارند.

دهکده میراث

دهکده میراث نگاهی خارق العاده به گذشته ابوظبی ارائه می دهد. جالب است که فرهنگ و میراث ابوظبی را بر خلاف شهر امروز ببینید. دهکده میراث نسبتاً کوچک است و دیدن آن نباید بیش از یک ساعت زمان ببرد.

قلعه جاهلی

قلعه جاهلی در ابتدای قرن نوزدهم ساخته شده و یکی از معدود نقاط دیدنی تاریخی این شهر است. این قلعه با آجرهای گل ساخته شده است و نمایش بسیار خوبی از معماری عرب است. قلعه جاهلی همچنین موزه ای است که به کاوشگر بیابان Wilfred Thesiger اختصاص داده شده است.

در ابوظبی کجا بمانیم؟

اگر برای مسافرت در ابوظبی هستید، می توانید هتلی در نزدیکی فرودگاه انتخاب کنید. فرودگاه در نزدیکی ساحل واقع شده است و مناظر زیبایی را ارائه می دهد. برای سفرهای تفریحی، می توانید از بین بهترین هتل های پنج ستاره دنیا، هتلی انتخاب کنید. بیشتر آنها در جاده کورنیش واقع شده اند که می توانید از ساحل و رستوران ها لذت ببرید و به بسیاری از جاذبه های شهر سفر کنید.

گزینه های اقامت کم بودجه نیز در ابوظبی وجود دارد. می توانید اقامت در اجاره یا آپارتمانهای مشترک را انتخاب کنید که معمولاً هنگام رزرو در دسترس هستند.

خرید در ابوظبی: بهترین سوغاتی برای خرید

این شهر دارای مراکز خرید مشهور است. این مراکز در همه جای مرکز شهر وجود دارند و خانه مارک های بین المللی بی شماری است. مارینا مال معروف ترین مرکز خرید ابوظبی است. چیزهای بی شماری برای خرید وجود دارد، از سوغات سنتی گرفته تا آخرین محصول طراحی شده. موزه میراث هم سوغات سنتی ابوظبی مانند لباس بافته شده و سرامیک را ارائه می دهد.

زندگی شبانه در ابوظبی

اگرچه گزینه های زیادی برای لذت بردن از ابوظبی در شب وجود دارد، اما زندگی شبانه عمدتاً در هتل ها گردش می کند. بسته به اولویت شما گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد. می توانید در یک فضای آرام و ساکت در سواحل استراحت کنید یا در کلوپ یک هتل به رقصیدن بپردازید. هتل ها در مرکز شهر و جاده کورنیش مکان های بسیار خوبی برای داشتن یک شب دلپذیر هستند. “هتل Butcher & Still و هتل چهار فصل” با فضای داخلی عالی تجربه عالی را برای بازدید کنندگان خود مهیا می کنند. صحنه کلوپ ابوظبی نیز پر جنب و جوش است و اگر می خواهید به رقصیدن بروید “باشگاه Legends Night، هتل شراتون Sheraton ابوظبی مکان های بسیار خوبی است که می توانید سفری پرخاطره را تجربه کنید.